Pred pohárom sme si náladu nezlepšili, trpká prehra v Košiciach

Košičania v derby proti Prešovu potvrdili aktuálnu solídnu formu a zvíťazili 3:0, pričom súpera ani raz nepustili cez 20 bodov. Pred súbojom si cenu Hráč mesiaca január prevzal univerzál KDS-Šport Patrik Lamanec. Najužitočnejším hráčom stretnutia sa stal francúzsky nahrávač Košíc Quentin Rossard, najviac bodov (16) získal smečiar Miroslav Jakubov. Z hostí sa ako jediný na dvojciferné číslo dostal kapitán Martin Sopko starší (10). Košice naďalej strácajú na lídra z Prievidze jednu výhru a tri body, Prešov je štvrtý s mankom dvoch výhier a štyroch bodov na Nitru. Košičania aj Prešovčania sa počas budúceho víkendu predstavia v Humennom na vyvrcholení Slovenského pohára, v semifinále budú čeliť Nitranom, resp. Svidníčanom.

FOTO TASR: František Iván

VK KDS-ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD PU PREŠOV 3:0 (10, 20, 20)
Zápas trval 72 minút, rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 220 divákov 

Košice: Rossard 2, Jakubov 16, Kríž 5, Lamanec 8, M. Sopko ml. 11, Bališin 5, liberá Kryš a Marčok (Kasperkevič 1, Labik 1). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Hudák 5, Mikovčík 6, Bogdanovič 4, M. Sopko st. 10, Červeň 3, Jurko 2, libero T. Lampart (Velička 0, Gula 0, Pavlinský 0, Rajduga 3, Faron 0). Tréner: E. Digaňa. 

MVP: Quentin Rossard (Košice)

Podrobnosti a štatistika zápasu TU.

TASR: František Iván

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Od začiatku sme mali zápas v moci. Tempo zápasu sme diktovali my. Kombinácia fyzickej a technickej prípravy nám celkom sedí, za čo som rád. Stále sa trochu boríme s koncentráciou. Gratulujem chalanom ku kolektívnemu výkonu.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Blahoželám Košiciam k výhre a dobrému výkonu. Ako tréner beriem trochu túto prehru na seba, pretože nám vývoj v nadstavbovej časti dovolil si trochu pritlačiť pred pohárom v rámci fyzickej kondície a takto doladiť nejaké veci, pretože my budeme mať taký prvý vrchol pohár. V nadstavbovej časti – nie že by to nebolo podstatné, herne sme zlyhali, predstavoval som si to trochu inak, ale hovorím, beriem to na seba, fyzicky sme trochu odišli. Jediné pozitívum bol Boris Velička, ktorý keď nastúpil, odohral celkom kvalitný zápas a potešil ma aspoň on svojím výkonom.“

Zdroj: svf.sk
FOTO: TASR

Extraliga má budúci víkend plánovanú pauzu. V dňoch 16.-17. februára sa uskutoční FINAL FOUR turnaj o Slovenský pohár v Mestskej športovej hale v Humennom. Na súboje o prvý vrchol sezóny sme sa kvalifikovali cez štvrťfinále, v ktorom sme 16. januára fantasticky zdolali favorita a obhajcu trofeje VK Prievidza po napínavom zápase 3:2.

Viac o finálovom turnaji FINAL FOUR a predaji vstupeniek TU

Súperom našich mužov v semifinále (16.2.2019 o 15:30 hod.) bude minuloročný finalista, tím TJ Slávia Svidník. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria VKP Bystrina SPU Nitra a VK KDS-Šport Košice (16.2.2019 o 18:30 hod.). Ženských aj mužských víťazov trofeje Slovenského pohára spoznáme v nedeľu (17.2.2019).

Pri domácom extraligovom zápase sa vidíme v sobotu (23.2.2019) v netradičnom čase o 16:00 hod. V 4. kole nadstavby sa môžete tešiť na zápas proti obhajcovi trofeje z Prievidze. Srdečne pozývame fandiť na ihrisko Športovej haly Spojenej školy.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy