Tréningový zápas v Kazincbarcike nerozhodne

V rámci spestrenia prípravnej fázy vycestovali muži v piatok (21. augusta 2020) k južným susedom do Kazincbarciky. Šampión z najvyššej maďarskej ligy a akadémia blízka trénerovi Kardošovi bola naklonená medzinárodnej hernej previerke.  Špeciálne bodovanie skončilo remízou 2:2.

Stretnutie by sa dalo nazvať aj prípravným zápasom, ale bolo to skôr o spoločnom tréningovom meraní síl, pretože body neboli pripočítavané podľa štandardných pravidiel volejbalu.

Obaja tréneri vyjadrili spokojnosť so svojimi zverencami. „Sme vo fáze ťažkej kondičnej prípravy, čiže momentálne nekladiem dôraz na to, aby sa hráči predviedli v špičkovej hernej činnosti, ale je nevyhnutné, aby sa prejavili proti dobrým súperom“, uviedol tréner Kazincbarciky Miklós Toronyai.

„Zápas splnil očakávania. Bol to náš prvý kontakt s loptou. Na počudovanie to vyšlo oveľa lepšie, ako som si predstavoval. Dal som šancu mladším hráčom, ako Lukáš Brilla alebo Michal Červeň ml. Skoro všetci hrali takmer dva a pol hodinky. Bolo to fajn,“ začal svoje hodnotenie tréner Marek Kardoš.

Po prvých týždňoch prípravy sa ťažko hodnotí aktuálna výkonnosť, ale prešovských hráčov čaká zopár organizačných zmien. „Sme na začiatku prípravy, výkonnostne sa naša spoločná práca ukáže až približne o 5 týždňov. Musíme si interne nastaviť určité profesionálnejšie pravidlá. Pokiaľ sú všetci na tréningu, tak nie je žiaden problém. Čakajú nás ďalšie tréningové zápasy, na ktorých budeme riešiť viac bloky, presuny na bloky a obranu v poli,“ načrtol ďalší postup prípravy hlavný tréner Prešovčanov.

FOTO: Loretta Kovács
Reakcia tréner Toronyai: vrck.hu

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy