Testovali sme novú pomôcku na regeneráciu

Keďže v klube dbáme na rozvoj a zapájanie nových prístupov v oblasti športovej prípravy, tak sme sa po tréningu potešili milej návšteve. V športovej hale sa zastavil bývalý kondičný tréner futbalistov, atlétov a aktuálne kondičný tréner tenistov a učiteľ na Katolíckej spojenej školy sv. Mikuáša v Prešove, Mgr. Matúš Vlkovič.

K mužom sa pridalo zopár dievčat z klubu Volejbal Prešov, lebo všetci chceme pracovať na zlepšení kvality volejbalu v Prešove. Športové publikum dostalo cenné informácie o používaní a základných zostavách s pomôckou, ktorá sa volá Roller.

Roller je masážny valec určený pre automasáž po športovom zaťažený. Umožňuje hĺbkovú masáž a uvoľnenie svalov pomocou váhy vlastného tela.

Matúš porozprával a názorne predviedol, ako sa má s Rollerom správne pracovať, aby boli jeho účinky na uvoľnenie svalov čo najefektívnejšie. Roller už v priebehu tejto sezóny po tréningu a zápase skúšali Martin Sopko st. aj Jaroslav Bogdanovič. Čo na ňu hovorí tréner Erik Digaňa? „Ako tréner som zástanca vzdelávania nielen v našich športových triedach, u mladých hráčov, rodičov, ale aj u mužov. Roller poznám a viem, že vo svete sa používa už dlhé roky s výbornými výsledkami.“

Ako sa zrodila myšlienka prezentácie Rolleru na tréningu? „Matúša som oslovil pri bežnej komunikácií, či by nám v klube nepomohol zdieľaním informácií o pomôcke Roller, keďže chcem, aby sa chalani ďalej vzdelávali a rozvíjali. Ak chcú byť v budúcnosti profesionálni hráči a splniť si svoje volejbalové sny, nestačí 100 pokusov na tréningu. Vo svete profesionálnych výkonov rozhodujú detaily. Jeden z nich je napríklad aj aktívna regenerácia a nie sedenie v tureckom sede po tréningu a tváriť sa, že naťahujem triesla,“ vysvetlil tréner.

„Prednáška splnila účel, pretože chlapci sa rozhodli si Roller v blízkej budúcnosti zaobstarať. Som si plne vedomý, že v tejto dobe nemôže jeden človek obsiahnuť všetko a preto sa snažím hľadať znalcov na jednotlivé veci, ktoré sa mi zdajú dôležite pre profesionálny výkon. Je skvelé, že máme v okolí odborníkov na dané veci s chuťou pomôcť a podeliť sa s poznatkami, aby zvýšili úroveň slovenského športu. Matúšovi veľmi pekne ďakujem a verím, že spoločne pripravíme prezentáciu aj pre našich mladých volejbalistov. Pretože tam je budúcnosť,“ dodal tréner.

Tréner Erik Digaňa zároveň dáva do pozornosti športovej verejnosti, že v mesiaci apríl sa uskutoční výborné podujatie s názvom POZITÍVNY KOUČING. V Košiciach a v Prešove bude prednášať Miroslav Mackulin a skupina ďalších top trénerov pre športovú verejnosť, trénerov, športovcov i rodičov, aby sa inšpirovali, ako komunikovať, ako motivovať a ako dosiahnuť to, aby mladí športovci zotrvali pri športe čo najdlhšie. Ak máte záujem, tak sa neváhajte predbežne prihlásiť na mailovej adrese: mackulin@westton.sk.

„Bežné vzdelanie vám zaručí priemer, úspech vám zabezpečí až samovzdelávanie.“ Jim Rohn

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy