Tento rok VK MIRAD PU Prešov aj na piesku

Aj napriek pomaličky sa uzatvárajúcej sezóne budeme žiť volejbalom aj v horúcich letných dňoch. Pevný povrch vystrieda pod vysokou sieťou piesok a beachvolejbal. S podporou klubu VK MIRAD PU Prešov sa tento rok do turnajov plážového volejbalu pod hlavičkou Slovenskej volejbalovej federácie prihlásili naši dvaja šikovní chalani Jakub Gondžúr a Kamil Pavlinský.

 

Po informácií o mladých talentovaných 15-ročných bratrancoch Brillovcoch, ktorí stihli prekvapiť a zaskočiť konkurenciu na kvalifikačnom turnaji v beachvolejbale v Bardejove sa tešíme, že budeme mať v dvojici Gondžúr-Pavlinský profesionálne zastúpenie v oboch úrovniach A aj B turnajov.  Súťažiaci na turnajoch zbierajú body podľa dosiahnutého umiestnenia a najlepších 12 dvojíc postúpi na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa spravidla konajú v závere augusta.

*Kadeti a zároveň bratranci Lukáš a Juraj Brillovci debutovali na beachvolejbalovom kvalifikačnom turnaji v Bardejove (10.-11.6.2017). V kategórií U20 boli 15-roční chlapci milým prekvapením. Odohrali 4 zápasy v 5-člennej skupine a skončili na peknom 4.mieste. Je nutné dodať, že ich súpermi boli starší, skúsenejší a dokonca minuloroční vicemajstri SR v beachvolejbale. Ukázali obrovský potenciál a boli jednoznačne najväčším prekvapením celého turnaja.

Beachvolejbalová kategória B turnajov je súčasťou východného pohára a zameriava sa na východné Slovensko. Získava sa tu menej bodov s ohľadom nato, že ide o poloprofesionálne dvojice hráčov.

PREHĽAD „B“ TURNAJOV:
17.-18.6. Kaluža
08.-09.7. Košice
05.-06.8. Bardejov – Mihaľov 
19.-20.8. FINÁLE VP – SĹŇAVA 

Kategória A turnajov zahŕňa súboje po celom Slovensku, za ktoré je možné získať viac bodov, keďže sa ho zúčastňujú najlepšie dvojice z celého Slovenska.

PREHĽAD „A“ TURNAJOV:
24.- 25.6. Bratislava – Draždiak
01.- 02.7. Strážske 
15.- 16.7. Nitra
22.- 23.7. Spišská Nová Ves
29.- 30.7. Košice
12.- 13.8. Malacky
26.- 27.8. Finálový turnaj

Dvojica Kamil Pavlinský a Jakub Gondžúr nie sú v beachvolejbale nováčikovia. Volejbal začali hrať pred 8 rokmi. K plážovému volejbalu sa dostali v podstate náhodou, keď sa v roku 2013 prihlásili na kvalifikáciu MSR U20, ktorú senzačne vyhrali, následne aj ďalšiu a postúpili na Majstrovstvá Slovenska do 20 rokov, kde skončili štvrtí.

O rok neskôr svoj výsledok o stupienok zlepšili a odniesli si bronzové medaily. Po tomto umiestnení ich s ponukou výraznejšej spolupráce oslovil pán Andrassy a tak začali pravidelne trénovať v Šaci pri Košiciach, keďže v Prešove nie je ani jedno ihrisko, ktoré by malo vyhovujúce podmienky. Do aktuálnej sezóny vstupujú s podporou klubu VK MIRAD PU Prešov: „Náš cieľ je postup na Majstrovstvá Slovenska mužov. Minulý rok, síce s inými partnermi, sme obsadili rovnaké, 9. miesto. Sme veľmi radi, že tento rok vstupujeme do súťaže s podporou nášho materského klubu VK MIRAD PU Prešov. Na každom turnaji sa platí štartovné, cestuje sa po celom Slovensku, čo je výrazne finančne náročné. Tentoraz budeme mať klubovú finančnú pomoc, čo nám pomôže lepšie sa sústrediť na športovú prípravu,“ zhodnotil Kamil Pavlinský.

O beachvolejbalových výsledkoch vás budeme pravidelne informovať na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME ;). Chalanom držíme palce!