Televízni i Bardejovskí diváci si prišli na svoje

Volejbalisti TJ Slávia Svidník sú noví lídri mužskej Edymax extraligy. Svidníčania v televíznej predohrávke 17. kola základnej časti na Dvojke RTVS zvíťazili v Bardejove 3:2 po obrate z 0:2 nad hráčmi VK MIRAD PU Prešov a s bilanciou 11 výhier – 3 prehry sa vyšvihli na 1. miesto tabuľky.

Veľkú bitku v bardejovskom „televíznom azyle“ odštartovali lepšie Prešovčania, ktorí začali bez rešpektu a získali úvodný set (25:20). Výkon Svidníka išiel postupne nahor, ale aj druhá časť napokon patrila Prešovu (25:22). Postupne sa však misky váh pred piatimi stovkami divákov čoraz viac nakláňali na svidnícku stranu, papieroví „domáci“ získali tretí aj štvrtý set (25:19, 25:21) a rovnako ako v úvode novembra v Prešove musel rozhodnúť tajbrejk.

Aj tentoraz bol piaty set so šťastným koncom pre Sláviu. Tá viedla v závere 13:10, ale Prešov pri podaní Martina Sopka st. vyrovnal (13:13). K prvému mečbalu sa dostal Svidník, následne mal dve možnosti Prešov, ale bez úspechu (16:16). Potom Svidníčania získali brejk a ďalšie mečbaly, napokon premenili svoj piaty, keď poľský univerzál Lukasz Pietrzak s veľkým šťastím nedal „prasiatkom“ na podaní šancu prešovským prihrávačom (21:19).

Najužitočnejším hráčom duelu (MVP) sa stal ukrajinský legionár víťazného tímu Bohdan Tatarenko, autor 16 bodov. Ešte viac bodov získali jeho spoluhráči Pietrzak (26) a Dmytro Fedorenko (22), líder Prešova Sopko nazbieral dokonca 32 bodov. Najviac blokov vytiahli hosťujúci Ivo Mikovčík (7) a domáci Tibor Matušovský (6), 4 esami sa blysol nahrávač a kapitán Svidníka Jakub HriňákPrešovčania zostali na 7. pozícii (bilancia 6-7) a účasť v elitnej štvorke sa im ešte viac vzdialila.

17. KOLO – PREDOHRÁVKA:
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD PU PREŠOV 3:2 (-20, -22, 19, 21, 19) – hralo sa v Bardejove
Rozhodovali: Höger a Porvazník, 500 divákov
Svidník: J. Hriňák 7, Tatarenko 16, Matušovský 13, Pietrzak 26, Fedorenko 22, Šellong 9, libero S. Paňko (R. Vitko 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Faron 9, Oleárnik 0, Ščerba 8, Mikovčík 13, Šniežek 18, M. Sopko st. 32, libero T. Lampart (Hudák 1, Jurko 1). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Bohdan Tatarenko (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Zápas sme neodohrali v optimálnom výkone. V sobotu sme zahrali veľmi dobre proti Myjave, dnes sme na ten výkon nenadviazali, ale tento zápas sme vyhrali bojovnosťou, čo si veľmi vážim. Trošku sme zariskovali tým, že sme odišli z domáceho prostredia, ale máme v kádri Bardejovčanov a aj v mládeži sú z tohto mesta a okolitých dedín. Chceli sme ukázať, aký volejbal sa hrá vo Svidníku a ponúknuť možnosť venovať sa športu deťom.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Blahoželám Svidníku. Zahrali dobre, zomkli sa. Ukázalo sa, že naša extraliga je veľmi vyrovnaná. Verím, že diváci si prišli na svoje. My sme v priebehu zápasu zrejme trochu odišli fyzicky alebo mentálne. Naši mladší hráči musia ešte zbierať skúsenosti, v závere to všetko zostávalo na ‚Šnapsovi‘.“

Zdroj: SVF
Foto: FB svf.sk

Najbližšie sa vidíme v Prešove už V SOBOTU (14.12.2019) so začiatkom o 17:00 hod. O body zabojujeme proti obhajcovi titulu VK OSMOS Prievidza. Srdečne pozývame fandiť!

ROZPIS DOMÁCICH ZÁPASOV ZÁKLADNEJ ČASTI EDYMAX EXTRALIGY MUŽOV 2019/2020 (aktualizovaný k 11.12.2019):

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy