Svidník vrátil Prešovu prehru zo Slovenského pohára

.

Slávia Svidník 3:0 VK PU Mirad Prešov

(25, 17, 20)

Zápas trval 86 minút. Rozhodovali Daruľa – Malík.

Svidník: S. Soták 4, Bucki 14, Drobňák 2, Skasko 4, Száraz 12, M. Sopko ml. 10, libero Hruboška (Kuchárik 0, Labik 0, Hauer 0, Malina 5). Tréner: P. Kalný.

Prešov: S. Lampart 1, Rajduga 9, Faron 6, Hudák 7, Macko 4, Digaňa 2, libero T. Lampart (Peleščák, Lux 9, Andráš 0, Pavlinský 1, Závacký 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Prvý set mal lepšie rozbehnutý Prešov, ktorý viedol 16:12 a 22:19. Od tohto stavu však domáci uhrali štyri body, misky váh naklonili na svoju stranu a po treťom setbale išli do vedenia. V druhom dejstve si Svidník od úvodu udržiaval dvojbodový náskok s tým, že rozhodujúci krok urobil sériou, kedy natiahol skóre na 23:15. Hostia živili najväčšiu šancu v treťom sete, kedy viedli už 16:8, ale Svidníčania prepli na vyššie obrátky a vyrovnali na 19:19. To zo strany Slávie nebolo všetko, lebo dokonalý obrat vzápätí doviedla k mečbalu pomerom 24:19.

Peter Kalný (tréner Svidníka): „Nevidel som ešte štatistiky, ale v jednotlivých činnostiach,  hlavne v obrane na sieti, by sme mali byť na tom lepšie. Prvý a tretí set sme si však museli ťažko vybojovať,  ale nakoniec sme sa presadili odvážnou a bojovnou hrou, pričom k dobrému servisu a obrane sme pridali vieru vo vlastné sily. Na zápas sme nastupovali s cieľom vyhrať, lebo séria prehier sa naťahovala a takýto výsledok s ťažko sa rodiacim víťazstvom sme potrebovali.“

Ľuboslav Šalata (tréner Prešova): „Prvý a tretí set sme si prehrali sami, keď sme nevyužili niekoľkobodové vedenie. V koncovkách sme nedokázali ustrážiť dôležité stavy, čo by som pripísal tomu, že sme boli netrpezliví a vyprodukovali veľa chýb na podaní, aj v medzihre. Možno to bola tiež daň za určitú neskúsenosť a na druhej strane prílišné chcenie, ktoré sme nepodložili istotou v herných činnostiach. Súper bol v koncovkách trpezlivejší a to rozhodlo.“ /zdroj: Imrich Makó, VK Slávia Svidník/

ZDROJ: www.svf.sk