Svidníčania sa chcú rozlúčiť víťazstvom s Prešovom

Svidníčania sa chcú rozlúčiť víťazstvom s Prešovom

Svidník uzavrie kapitolu základnej časti doma s Prešovom. Zverenci trénera J. Vlka chcú potvrdiť svoju pozíciu lídra víťazstvom.

SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník sú na najlepšej ceste vyhrať po tretíkrát za sebou základnú časť volejbalovej extraligy mužov. Definitívny krok mohli urobiť už minulý týždeň, keď sa predstavili na palubovkách Spartaka VKP Myjava a ATC COP Trenčín.

V myjavskej športovej hale sa lámal chlieb v treťom sete, v ktorom Svidníčania odskočili domácim na 14:18, ale svoj náskok neudržali a o zotrvanie v zápase museli zabojovať v štvrtom sete. Keďže ho vyhrali rozdielom jedenástich bodov a v tajbrejku viedli 5:8, zdalo sa, že priebeh duelu majú pod kontrolou.

Situácia sa však začala loptu po lopte otáčať, čo domáci využili na obrat vo svoj prospech. Posledný set získala Myjava pomerom 15:11 a v celom stretnutí zvíťazila 3:2.

„Hoci sme proti Myjave nepodali náš najlepší výkon, mohli sme vyhrať, ale nezvládli sme koncovky druhého a tretieho setu, čo nás stálo zápas. Tajbrejk má svoje špecifiká a i keď sme viedli, urobili sme niekoľko nevynútených chýb, kvôli ktorým sme stratili šancu na víťazstvo,“ hodnotil kapitán Legend Watches Slávia Svidník Kamil Feňo.

„Naše vystúpenia nie sú o tom, ako hrá súper, lebo doteraz nás nikto výkonom neprevýšil, ale ide o to, koľko chýb urobíme my. V Myjave sme ich urobili viac, preto sme prehrali. Toto stretnutie nám ukázalo, že nás čaká ešte dosť práce vo všetkých herných činnostiach, aby sme hrali konštantne podľa našich predstáv.“

Povinný Trenčín

V nedeľu sa Svidník predstavil v predohrávke 14. kola v Trenčíne a úlohu favorita splnil. Hoci Slávia vyhrala 1:3, mladí Trenčania nepredali kožu lacno.

O osude stretnutia rozhodli predovšetkým väčšie skúseností hostí, ktorí v priebehu setov prehrávali aj vyššími rozdielmi, ale s výnimkou tretieho dejstva boli koncovky v réžii zverencov trénera Jaroslava Vlka.

„Zápas s Trenčínom bol špecifický v tom, že o našom víťazstve nikto z nás nepochyboval, ale ešte sme mali možno v hlavách duel s Myjavou, kde sme prvýkrát v sezóne prehrali. Na druhej strane, domáci mladí hráči hrali šikovne a odvážne, lebo nemali čo stratiť. Musím priznať, že Trenčania nás viackrát potrápili, no vyhrali sme, a to je dôležité,“ pripomenul K. Feňo.

Derby s Prešovom

Svidníčania sa so základnou časťou rozlúčia v sobotu vystúpením proti VK MIRAD PU Prešov. Domáci v ňom budú chcieť potvrdiť svoj postup do nadstavby a finálového turnaja Slovenského pohára z 1. miesta. V ich prvej vzájomnej konfrontácii vyhrala Slávia 1:3.

„V prvom rade chceme potvrdiť našu postupovú pozíciu z prvého miesta, teda na palubovku budeme nastupovať s jasným cieľom, ktorým je víťazstvo. Okrem toho, je to náš posledný zápas v tomto roku a naši fanúšikovia si zaslúžia, aby sme sa s nimi rozlúčili dobrým výkonom potvrdeným ziskom troch bodov,“ zdôraznil K. Feňo.