Suverénne víťazstvo na Myjave

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov zvíťazili v utorkovej predohrávke 7. kola základnej časti extraligy mužov na palubovke TJ Spartak Myjava 3:0 (18, 23, 13). Najvyrovnanejší priebeh mal druhý set, v ktorom hostia otočili z 13:16 na 23:20 a v tretej časti už jednoznačne dominovali.

Myjava nevyužila príležitosť dostať sa na líderskú pozíciu, trpkosť prehry okúsila až v piatom vystúpení v sezóne. Identickú bilanciu (4-1) a rovnako 12 bodov má na konte Prešov, ktorý sa po štvrtej výhre v sérii vyšvihol v tabuľke pred Myjavu na 2. miesto vďaka lepšiemu pomeru setov. Na čele súťaže zostáva posledný tím bez prehry – majstrovské Komárno (4-0, 12 b.), ktoré má z tejto trojice najlepší pomer setov.

Extraliga mužov – základná časť – predohrávka 7. kola – utorok:

TJ SPARTAK MYJAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-18, -23, -13)
Rozhodovali: Schimpl a Juráček, 40 divákov

Myjava: Mačuha 5, Konc 10, Šíma 2, M. Zeman 3, Barták 0, Pokopec 1, liberá Ochodnický a S. Paňko (Watzka 5, Valo 1, Š. Rzyman 2, Pollák 3, Viskup 2, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Smolej 18, Mikovčík 7, Lamanec 15, Ščerba 10, Jendrejčák 8, P. Porubský 4, libero T. Lampart (Sopko st. 0, Šiket 0, V. Rzyman 0, Anderko 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Šimon Rzyman (Myjava) – Patrik Lamanec (Prešov)

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Dnes to bol z našej strany veľmi slabý výkon. Predviedli sme málo volejbalovej kvality na to, aby sme Prešovu skomplikovali cestu za jasným víťazstvom. Súper bol dnes jasne lepší a zaslúžene zvíťazil. K tomu im úprimne gratulujem. My si musíme vyhrnúť rukávy a poctivo ďalej pracovať.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Myslím si, že sme zápas dobre zvládli, mojim chlapcom musím pogratulovať k dobrému výkonu. Som rád, že sa ukázali niektoré veci z tréningu, už včera sa to ukázalo. Je tam ešte dostatok roboty, ale myslím si, že môžeme pokračovať ďalej v tomto pozitívnom trende.“

Najbližší domáci zápas odohráme v rámci 6. kola hneď v sobotu (30.10.2021) o 17:00 hod. proti VKP Bratislava. Srdečne pozývame fandiť!

S ohľadom na zhoršujúci sa stav v nemocniciach a vysoké počty infikovaných a hospitalizovaných pacientov v okrese Prešov bude športové stretnutie prebiehať v režime len pre ZAOČKOVANĚ OSOBY. Vstup do športovej haly je podmienený preukázaním sa mobilnou aplikáciou COVID PASS alebo iným dokladom preukazujúcim absolvovanie očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Vstupné na domáce zápasy sezóny 2021/2022:
DOSPELÍ 4,00 €
DETI OD 10 ROKOV, ŠTUDENTI ISIC, ITIC, SENIORI, ZŤP 2,00 €
DETI DO 10 ROKOV ZADARMO
PERMANENTKA na všetky domáce zápasy 100,00 €

Zdroj: svf.sk
Foto: FB VO TJ Spartak Myjava

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy