V 2. kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov hostili naši volejbalisti na domácej palubovke Spojenej školy odvekých rivalov spod Zobora. Súboj o 3. miesto tabuľky sľuboval napínavý volejbal a tak sa aj stalo. Fanúšikovia sa dočkali 5-setovej drámy. V koncovke stretnutia ťahali za kratší koniec naši hráči. Zápas trval necelé 2 hodiny a napokon skončil výsledkom 2:3 (26:24, 18:25, 12:25, 25:12, 9:15). Nitra sa stala po Myjave len 2 tímom, ktorý nás zdolal na domácej palubovke.

Začiatok duelu bol veľmi vyrovnaný. Hráči Nitry sa postupne snažili nakloniť vývoj setu na svoju stranu. Viedli 18:22 i 20:24. Predčasnú radosť hostí schladil náš kapitán Martin Sopko st., ktorý sa dostal na podanie. Excelentnými servismi, útokmi i blokmi za jednej asistencie Michala Hudáka famózne získal prvý set rozdielom 26:24. Napínavá posledná výmena je zachytená na VIDEU portálu Prešov 24.

V druhom sete diváci opäť videli priebeh, ako na hojdačke. Približne v polovici setu nám nevyšlo niekoľko útočných akcií v rade a na 7-bodové manko sme už nestačili reagovať.

Tretí set našim hráčom vôbec nevyšiel. Od prvého podania sme doťahovali náskok Nitry a pri podaní smečiara Mareka Malinu sa hostia dostali do 10-bodového trháku. Tréner Digaňa reagoval striedaním a na ihrisko sa postupne dostali Kamil Pavlinský, Šimon Gula i Alex Timko. Skóre sa len kozmeticky upravovalo a zastavilo sa na číslach 12:25.

Vo štvrtom sete zverenci Ľuboslava Šalatu vybuchli rovnakým spôsobom, ako v predchádzajúcom sete naši volejbalisti. Úspech žali prešovské útoky i bloky, čím naši Miraďáci poslali zápas do tajbrejku vyrovnaním na 2:2 po zhodnej odplate súperovi v podobe výsledku 25:12.

Tajbrejk rozhodli detaily. Strany sme si vymenili za nepriaznivého stavu 5:8, čo  znamenalo, že musíme riskovať. Tesné smeče v aute zamrzeli. Hostia si v závere zápasu výsledok už len koncentrovane strážili. Hráčom stretnutia sa stal Ľuboš Kostoláni, smečiar Nitry, ktorý pomohol svoju tímu 26-timi bodmi. Na našej strane sa lídrom štatistík stal kapitán Martin Sopko st. (20 bodov).

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Blahoželám súperovi k peknému výkonu a samozrejme aj víťazstvu. Nitra bola agresívnejšia. Hlavne medzihru nám vychytali. Naopak, nám to škrípalo. Predviedli sme dobrý výkon, ale na súpera to dnes nestačilo.“

Ľuboslav Šalata, VKP Bystrina SPU Nitra: „Prestížny súboj o tretie miesto priniesol veľa vzruchu a emócií na oboch stranách. V prvom sete sme nezužitkovali nádejné vedenie 24:21, kde sme nedôsledným útokom a individuálnym majstrovstvom Martina Sopka prišli o víťazstvo. V druhom a treťom sete sme hrali dôrazný volejbal s dobrou obranou. Duel zákonite dospel do tajbrejkového rozuzlenia vzhľadom k tomu, že v 3. sete vybuchli domáci a vo štvrtom my. Tajbrejk bol vyrovnaný len na začiatku, nám sa podaril 3-bodový trhák na stav 8:5 a už sme si víťazstvo postrážili.“

MVP: Ľuboš Kostoláni (Nitra)
Počet divákov:  282 divákov
Čas trvania zápasu:  113 minút
Rozhodovali: Peter Höger, Jana Niklová

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Po 2. kole nadstavbovej časti súťaže je naše mužstvo na priebežnom 4. mieste tabuľky. Na tretiu Nitru po sobotňajšom zápase strácame 2 víťazstvá a 4 body. Aktuálnu tabuľku základnej časti nájdete TU (klik).

Edymax extraliga mužov pokračuje budúci víkend v sobotu (9.2.2019) 3. kolom a východniarskym derby na pôde VK KDS Šport Košice. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, alebo cez mobilnú aplikáciu TVcom, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (23.2.2019). V 4. kole sa môžete tešiť na ďalšie napínavé volejbalové divadlo. Na ihrisku športovej haly privítame obhajcu titulu, mužstvo VK Prievidza.  Srdečne pozývame fandiť.