Štvrtý zápas o bronz definitívneho víťaza nepriniesol. V Košiciach prehra 3:1

Dekorácia bronzovými medailami sa v sobotu (22.04.2017) v Košiciach nekonala. Naopak Športová hala Hotelovej akadémie je pre nás asi zakliata: „V tejto hale máme problém s orientáciou, servisom a prihrávkou. Domáci sú tu naopak ako ryby vo vode,“ skonštatoval náš tréner Jaroslav Vlk po prehre 3:1 a vyrovnaní série na 2:2. Rozhodujúci súboj východniarskeho derby hraného na tri víťazné zápasy sa odohrá vo štvrtok (27.04.2017) v našej Športovej hale PU o 17:00 hod.


VK KDS Šport Košice – VK Mirad PU Prešov 3:1 (17, 23, -19, 9)
98 minút, rozhodovali: Daruľa, Malík
/na zápasy 2:2/
Košice: Kasperkevič 6, Jakubov 19, Kríž 4, Lamanec 4, M. Sopko ml. 26, Labik 4, liberá Vitko a Haky (Šimoňak 0, Smolej 7, Bališin 0, Šompľak 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Červeň 2, Halaj 0, M. Sopko st. 3, Macko 7, Lux 16, Drobňák 7, liberá T. Lampart a Pavlinský (Hudák 4, Mikovčík 3, Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Sme radi, že sme vyhrali, no teraz sa už sústredíme na ďalší zápas.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Taká je séria, dve vyrovnané družstvá, každý túži po medaile. My sme dnes od prvého setu úplne vyhoreli, pod vynikajúcou hrou domácich. Nedokázali sme sa vysporiadať s agresívnym servisom a výbornou útočnou hrou súpera. My sme dnes možno mali šancu, ak by sme uhrali druhý set, tak by to mohlo byť zaujímavejšie, ale bohužiaľ, dnes Košice vynikajúce a my sme sklamali na prihrávke. Ideme však domov a tam sme silnejší. Sezónu chceme ukončiť víťazstvom a od pondelka sa na to začneme pripravovať. Prvoradou úlohou bude eliminovať ich nebezpečné podanie.“

FOTO: Veronika Michaliková

Vždy aktuálne informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉