Štvrťfinále play-off proti Svidníku zrovnané na 1:1, rozhodne sa v stredu doma

Po sobotňajších druhých zápasoch štvrťfinále play-off poznáme troch postupujúcich. Stali sa nimi družstvá VKP Bystrina SPU Nitra, VK KDS Šport Košice a VK Prievidza. Meno posledného semifinalistu bude známe až v stredu 27. marca. Hráči VK MIRAD PU Prešov totiž vyrovnali stav série s TJ Slávia Svidník na 1:1 a vynútili si rozhodujúci zápas na domácej palubovke. Svidník bol krok od postupu do semifinále, keď viedol 2:0 na sety, ale Prešov sa nevzdal a otočil priebeh duelu na 3:2 vo svoj prospech. Víťaz stredajšieho zápasu postúpi do semifinále, v ktorom sa stretne s Prievidzou. Košice zvedú boj o finále s Nitrou. Komárno, Zvolen, Myjava a zdolaný z dvojice Prešov – Svidník sa predstavia v bojoch o 5.-8. miesto.

Duel medzi rivalmi Svidníkom a Prešovom priniesol viac ako dvojhodinovú drámu. Svidník bol po víťazstve v Prešove bližšie k postupu do semifinále a do duelu vstúpil veľmi dobre, keď vyhral prvé dva sety. Posledný krok im však už Prešovčania nedovolili. Podobne, ako pred týždňom doma vyrovnali na 2:2, ale tentokrát zvládli aj tajbrejk a po obrate z 0:2 tak vyrovnali stav série na 1:1. O všetkom sa rozhodne v stredu 27. marca o 19.00 v Prešove. Hviezdou duelu bol prešovský kapitán Martin Sopko st., ktorý zaznamenal 28 bodov, z toho 6 es a 2 bloky.

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD PU PREŠOV 2:3 (21, 21, -24, -21, -8) – stav série 1:1
Zápas trval: 131 minút, rozhodovali: Höger a Porvazník, 280 divákov.

Svidník: Ščerba 13, Majcher 8, Pietrzak 27, Ciupa 13, Matušovský 10, J. Hriňák 3, libero S. Paňko (Oleárnik 0, R. Vitko 1, Marjov 0, Markovič 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Červeň 5, Jurko 4, M. Sopko st. 28, Mikovčík 10, Bogdanovič 16, Hudák 10, libero T. Lampart (Rajduga 0, Faron 0). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Martin Sopko st. (Prešov)

FOTO: TASR: Milan Kapusta

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Zápas sme mali veľmi dobre rozohratý. My sme poľavili a pomohli sme súperovi dostať sa naspäť do zápasu. Oni sa toho chopili na čele s kapitánom Sopkom.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Tak dnes sme utiekli hrobárovi z lopaty, bolo 2:0 a napokon sme vyhrali 3:2. Dnes musím chlapcov pochváliť pretože okrem toho, že tam dali tú bojovnosť, srdce a hlavu tam dali aj ´gule´. Takže rozhodne sa v stredu a bude to veľmi vyrovnané.“

Zdroj: svf.sk
FOTO: Ján Falis a TASR

O všetkom sa rozhodne už v STREDU (27.3.2019) v netradičnom čase o 19:00 hod. Srdečne pozývame fandiť na ihrisko Športovej haly Spojenej školy.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy