Starším žiakom sa nepodarilo prebojovať na MSR

V sobotu (27. apríla 2024) sa tretím turnajom zavŕšila nadstavbová časť súťaže starších žiakov Oblasti Východ pod záštitou Slovenskej volejbalovej federácie. Prešovčania vycestovali do Starej Ľubovne za súpermi z hornej časti tabuľky, s ktorými bojovali o 2 miestenky na Majstrovstvá Slovenska svojej kategórie. Zverenci trénera Tomáša Mačičku nešťastne podľahli domácim 1:3 (-22, 23, -16, -18) a aj v druhom zápase proti Tatrancom ťahali za kratší koniec 0:3 (-16, -16, -22). Sen o účasti na Majstrovstvá Slovenska sa týmto definitívne rozplynul. V oblasti obsadili nepostupové 3. miesto.

Nominácia: Pudleiner, Sirotňak, Hajzuš, Vozár, Krajňák, Motyľ, Gazda, Plavčan, Verčimák, Anderko, Szirmai, Šemanský.

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Gratulujeme súperom k postupu na majstrovstvá.“

Zdroj: volleynet.sk

Trénerove obhliadnutie sa za sezónou
Tak, ako každú sezónu sme začali letnou prípravou a sústredením na Branisku. Chlapcov som už veľmi dobre poznal, keďže sme toho preskákali už dosť. Vedel som, že je to posledná sezóna s ročníkom 2008 a preto som si s nimi vážil skaždú chvíľu a okamih.

Počas sezóny to vyzeralo ako na hojdačke. Vynikajúce výsledky striedali pády. Chlapci vedeli hrať disciplinovane (proti Humennému sme vyhrali 25:1), ale aj veľmi ľahkovážne (napríklad proti Košiciam a Svidníku). Odohrali sme veľmi ťažké zápasy a aj zápasy, pri ktorých sme si mohli dovoliť striedať a vymýšľať. Všetko to vyústilo do nadstavby. V nej sme hrali dobre a svedomito. Určite všetkých mrzí posledné kolo v Starej Ľubovni, ktoré sa nám stalo osudné a nedokázali sme nadviazať na výkon s predošlých kôl.

Skončila nám sezóna „predčasne“ a generácií, ktorá mala potenciál vyhrať cenný kov sa nedostala na MSR. Z každej situácie je dobré vyťažiť maximum a preto sa chlapci zaviazali, že budú makať ešte tvrdšie a o 2 roky v kadetskej kategórií už nenechajú nič na náhodu. 

Chcel by som poďakovať najmä sponzorom klubu, vďaka ktorým dlhodobo zlepšujeme tréningový proces. Rodičom, ktorí dôverujú klubu a trénerovi, vozia hráčov na zápasy a v nadstavbe vytvorili úžasnú atmosféru na zápasoch. Na záver hráčom, ktorí investovali svoj voľný čas a energiu do zlepšovania sa nie len po fyzickej stránke, ale aj tej mentálnej. Verím, že budú spomínať v dobrom na dané obdobie.  

Foto: Zara Pudleinerova

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu