Starší žiaci postúpili na finálový turnaj o Slovenský pohár

Na multifunkčnom ihrisku ZŠ Šrobárova (sídlisko Sekčov) sa v piatok 14. júna uskutočnil Oblastný pohár žiakov Východ, ktorý pod hlavičkou SVF zorganizoval náš klub. O zabezpečenie turnaja sa postaral športový koordinátor Milan Kundľa. 

Za účasti starších žiakov klubov VK MIRAD PU PrešovVKM Stará Ľubovňa a KDS-Šport Košice sa hralo na vonkajších ihriskách na 3 sety. Chlapci odohrali krásne zápasy, ktoré im dali zabrať hlavne po fyzickej stránke, keďže sa hralo počas slnečného dňa a pri vonkajšej teplote, ktorá atakovala 33 stupňov celzia.

Z prvenstva a postupu na finále Slovenského pohára do Mošoviec, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21. – 23. 6. 2019 sa tešili hráči VKM Stará Ľubovňa, z druhého miesta postúpili aj žiaci VK MIRAD PU Prešov.

Výsledky:
Stará Ľubovňa – Košice 2:1 
Prešov – Stará Ľubovňa 0:3
Košice – Prešov 1:2 

Konečné poradie: 
1. VKM Stará Ľubovňa
2. VK MIRAD PU Prešov
3. VK KDS Šport Košice

Hodnotenie trénera starších žiakov Prešova Tomáša Lamparta: „Zápas s Košicami sme vyhrali 2:1, bolo to tzv. „vydrené“ víťazstvo. Miestami sme hrali málo bojovný a umný volejbal. Následne Stará Ľubovňa vyhrala nad Košicami 2:1 a my sme prehrali so Starou Ľubovňou 3:0. V zápase sme mali dobre medzihry, ale zradil nás servis a príjem. Dôležité je, že sme postúpili na finálový turnaj o Slovenský pohár do Mošoviec, kde musíme viac zamakať a pobiť sa o čo najlepší výsledok.“

Nominácia starší žiaci VK MIRAD PU Prešov: Goliaš, Verčimák, Falat,Duda, Červeň, Ivanič, Lecák, Janíček, Tomčík, Harčar, Belej.

Zdroj a foto: Milan Kundľa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy