Starší žiaci podľahli Starej Ľubovni, pripravujú sa na Majstrovstvá Slovenska

Súťaženie Oblasti Východ pod záštitou SVF pokračovalo v sobotu (14.4.2018) zápasmi predposledného, 13. kola v kategórií starších žiakov.  Naši mladíci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova privítali na domácej palubovke papierového favorita, družstvo VKM Stará Ľubovňa „A“.

Napriek snahe podľahli húževnatému súperovi 0:3 (-21,-11,-21) a 0:3 (-20,-13,-19).  Do konca súťaže zostáva posledné kolo a prešovskí žiaci patria do čela tabuľky, kde im stále patrí priebežné 3. miesto za víkendovým súperom zo Starej Ľubovne a Svidníkom. Rozpis a prehľadnú tabuľku všetkých ôsmich tímov nájdete  TU.

Tréner Tomáš Lampart hodnotí: „Do Majstrovstiev Slovenska starších žiakov máme ešte mesiac. Zápasy proti ľubovnianskemu áčku boli výbornou previerkou. Súper je známy svojim výborným servisom, príjmom a hrou, v ktorej sa dopúšťajú minima nevyhnutných chýb. Z dôvodu absencií dvoch hráčov základnej šestky sme vyskúšali rôzne alternatívy zostavy na jednotlivých hráčskych postoch. V najbližších dňoch musíme zapracovať hlavne na servise a príjme lopty. Budeme sa snažiť naladiť formu tak, aby sme z „majstrákov“ pricestovali z hlavami hore a spokojnosťou z výkonu. Mojím prianím je korunovať peknú a kvalitnú hru aj medailou, pretože verím, že chalani nato majú.“

Nominácia: L. Brilla, J. Brilla, Pasečiak, Šuťák, Falat, Harčár, Verčimák, Čorej, Klimko, Goliáš.
 
Ešte pred samotnými Majstrovstvami Slovenska súťaž v kategórií starších žiakov ukončia Miraďáci v sobotu 28.04.2018 dvojzápasom pod Tatrami proti VK Junior 2012 Poprad.
 

FOTO: tréner Tomáš Lampart

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy