Šport bude, s 50-timi účastníkmi

ŽIJEME! Síce už skoro „na pľúcnej ventilácii“, ale volejbal v Prešove bude. Nateraz s 50-timi účastníkmi. Sme radi, že ste s nami a vašu podporu cítime denne. Na určitú dobu sa možno neuvidíme osobne, ale hľadáme spôsoby, ako vám sprostredkovať zápasy v čo najlepšej kvalite. O presnom štarte extraligy vás budeme informovať vo štvrtok.

Dnes sa vedenie univerzity na Rade pre športovú činnosť zhodlo a umožnilo športovým klubom plnohodnotne zachovať tréningy a zápasy po splnení hygienických opatrení. Týmto sa chceme poďakovať vedeniu univerzity, že prejavilo vôľu a našlo cestu, ako aj v tejto neľahkej dobe pomôcť športu. Spoločne to zvládneme.

Na domácich zápasoch budeme podliehať prísnym protiepidemiologickým opatreniam Vlády SR, hlavného hygienika SR, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove, Slovenskej volejbalovej federácie i Prešovskej univerzity v Prešove, ale ideme do toho. 

STANOVISKO SVF:
Športovať sa môže, ale prakticky bez divákov. Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) v stredu rozhodol, že na športových podujatiach bude od 1. októbra do odvolania maximálny limit 50 účastníkov, a to bez rozdielu vonkajšieho alebo vnútorného podujatia. Nerealizoval sa teda návrh Ústredného krízového štábu SR, ktorý v pondelok kvôli šíreniu nového koronavírusu odporučil úplné prerušenie športových podujatí v krajine.

ÚVZ SR vydal v stredu rozhodnutie, na základe ktorého sa športovať môže, ale za prísnych hygienických opatrení a s limitovaným počtom účastníkov. V prípade, že počet osôb na športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora (účinkujúci, športovci, organizačný tím a pod.) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť – bez prítomnosti divákov. Pôvodne mali byť od štvrtka zakázané všetky hromadné podujatia s výnimkou tých, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín.

„Zápasy volejbalovej extraligy mužov aj žien, ako aj nižších a mládežníckych súťaží, sme schopní zorganizovať aj v prípade limitu pre maximálne 50 osôb v hale, aj keď v prípade najvyšších súťaží je to ‚natesno‘. Dočasne je tiež možné akceptovať zákaz účasti divákov,“ povedal súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Súťažná komisia SVF v utorok informovala o dočasnom pozastavení súťaží na všetkých úrovniach, toto rozhodnutie však podliehalo schváleniu pôvodne navrhnutých opatrení Vládou SR, ku ktorému napokon v stredu neprišlo. Na základe aktuálnych informácií bude SK SVF vo štvrtok rozhodovať o ďalšom postupe, predovšetkým o tom, či sa cez víkend uskutočnia zápasy volejbalovej extraligy mužov (1. kolo) a žien (3. kolo).

„Viacero klubov reagovalo na pôvodne zverejnené informácie o zákaze podujatí a môže byť pre ne problém v krátkom čase zabezpečiť všetko potrebné. Záujmom SVF však je, aby sa zápasy odohrali v plánovaných termímoch, pretože nechceme, aby sa v tejto náročnej situácii kumulovali dohrávky,“ dodal Ľ. Stražay.

Zdroj: svf.sk + klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy