Spartak VKP zdolal v PKO Prešov

Spartak VKP zdolal v PKO Prešov

 

Spartak VKP Komárno – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (23, 22, 17) 
79 min, rozhodovali: Schimpl a Sarka
Komárno: Hollý 3, Horník 13, Demčák 6, A. Patúc 19, Kišš 6, Pělucha 4, libero Ľ. Nemec (Z. Németh 0, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.
Prešov: Feňo 0, Lux 9, Červeň 6, Faron 3, Hudák 8, Drobňák 8, libero T. Lampart (Digaňa 2, Rajduga 3, Závacký 0, Macko 3). Tréner: Ľ. Šalata.

Šláger soboty sa hral v bratislavskom PKO vo výbornej atmosfére, kde bolo po týždni opäť hlavným protagonistom Komárno, tentoraz na druhej strane stál líder tabuľky  a suverén z Prešova. V prvých dvoch setoch sa rozhodovalo až v koncovke. Komárno nerozhodila ani strata v prvom sete 12:15, pretože po sérii piatich bodov po sebe domáci viedli 17:15. Hostia však vyrovnali na 21:21 a aj na 23:23, ale sústredeným smečom a blokom sa prvý set stal domácou korisťou. V druhom sete si zverenci Daniela Oravca dali pozor na úvod setu a v miernom náskoku boli oni. Vyrovnaný set vyústil až do takmer identického záveru ako predošlý. Domáci využili vedenie 23:22 a zúročili lepšiu hernú pohodu aj na zisk druhého setu. V treťom sete viedli najprv Prešovčania 6:4, no skvele hrajúce Komárno otočilo na 11:8 a potom si už vedenie z rúk nepustilo. Suverénnym spôsobom získalo aj tretí set a celý zápas tak na nulu.

Edmund Németh (asistent trénera Komárna): „Bol to pekný a zaujímavý extraligový zápas. Prvé dva sety boli vyrovnané, vyhrali sme ich až v koncovke. V treťom sete sme už jednoznačne dominovali pred peknou diváckou kulisou. Hral sa dobrý volejbal, hral prvý s druhým a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“

Ľuboslav Šalata (tréner Prešova): „Od začiatku zápasu sme mali veľký problém s podaním domácich a od toho sa odvíjala naša neúspešná hra v útoku. Na naše kombinácie bol súper dobre pripravený a my sme sa k našej hre poriadne ani nedostali, aj keď sa v prvých dvoch setoch rozhodovalo až v závere. No aj vtedy sme v niektorých situáciách zahrali s chybami a netakticky. Tretí set bol od jeho druhej polovice plne v réžii domácich, my sme potom už herne odišli.“