SME VO FINÁLE EXTRALIGY!

Svidník v semifinále play-off Niké Extraligy mužov vzdoroval, ale druhým finalistom sa stali hráči VK MIRAD UNIPO Prešov. Zverenci Erika Digaňu vo štvrtom zápase potvrdili rolu favorita a vybojovali si tretie víťazstvo na horúcej pôde Svidníka 3:1 a rovnakým pomerom vyhrali aj celú sériu. Ide o ich historicky 5-tu účasť v bojoch o majstrovský titul. Šarišania bojovali o zlato naposledy pred 6-timi rokmi, v sezóne 2015/2016, kedy ich vo finále porazila Nitra. Svidníčania si zahrajú sériu o bronz s Myjavčanmi.

PLAY-OFF NIKÉ EXTRALIGA MUŽI – SEMIFINÁLE:
1. ZÁPAS  16. MARCA PREŠOV – SVIDNÍK    3:0
2. ZÁPAS  19. MARCA SVIDNÍK – PREŠOV    3:0
3. ZÁPAS  23. MARCA PREŠOV – SVIDNÍK    3:0
4. ZÁPAS   26. MARCA SVIDNÍK – PREŠOV    1:3


TJ Slávia Svidník – VK MIRAD UNIPO Prešov 1:3 (-19, 18, -14, -18) – konečný stav série 1:3

Rozhodovali: Höger a Andrejčák, 200 divákov.

TJ Slávia: Šellong 3, R. Vitko 1, M. Sopko ml. 12, Marjov 6, Gulák 18, B. Skasko 9, libero M. Vitko (Horňák 0, Gula 1, Ľ. Skasko 1, Ľ. Macko 0, Magera 0). Tréner: R. Paňko.

VK MIRAD UNIPO: M. Sopko st. 14, Mikovčík 8, Kozák 13, Ščerba 18, Jendrejčák 7, Porubský 3, liberovia T. Lampart a Suchanič (Smolej 1, Šiket 0, V. Rzyman 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Marián Vitko (TJ Slávia Svidník) – Ján Jendrejčák (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: Prešov bol favoritom v tejto sérii a my sme boli skôr outsiderom, ale myslím, že sme Prešov dostatočne potrápili. Chcem pogratulovať Prešovčanom a prajem im veľa šťastia vo finále ligy.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Ťažká séria pre nás, v ktorej Svidníčania podávali výborné výkony, ale každopádne to finále sme si v tejto sezóne zaslúžili viac. Držíme palce Svidníku v bojoch o medailu.

RTVS – Góly body sekundy 26.3.2022 – Pre prehratie reportáže klikni na PLAY

NAPÍSALI O NÁS:
http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_vo-finale-nike-extraligy-muzov
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983#310
https://sport.aktuality.sk/c/94Utmb0/nike-extraliga-muzov-presovcania-uspeli-na-palubovke-svidnika-a-postupili-do-finale/
https://presov.dnes24.sk/fantazia-presovski-volejbalisti-budu-hrat-o-titul-takto-sa-rodil-postup-do-finale-foto-413303

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM

Vo záverečných súbojoch ligy nastala zmena termínov. Prešov a Komárno sa stretnú vo finálovej sérii hranej na 4 víťazné zápasy, pričom prvé, druhé, piate a siedme stretnutie sa odohrá v Prešove, teda u lepšie umiestneného družstva po 1. časti súťaže. Tretie, štvrté a šieste stretnutie sa odohrá v Komárne, teda u horšie umiestneného družstva po 1. časti súťaže v termíne od 16. apríla do 3. mája 2022.*

Séria sa začne dvojzápasom v Prešove počas veľkonočného víkendu 16. a 17. apríla 2022 v Športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove. Srdečne pozývame fandiť.

FINÁLOVÁ SÉRIA PLAY-OFF (na 4 víťazné zápasy):

Svidník a Myjava sa stretnú v sérii o bronz hranej na 3 víťazné stretnutia rovnako od 16. apríla.

*Z dôvodu konania kvalifikácie ME U 20 sa vynechajú termíny od 28.3. do 10.4.2022

Pripomíname, že vstup na volejbalové podujatia podlieha vždy aktuálnym opatreniam Vlády SR a Hlavného hygienika SR v súvislosti s pandemickou situáciou ochorenia COVID-19. Ďakujeme, že svojim zodpovedným prístupom chránite svoje zdravie a zdravie hráčov a realizačného tímu. Všetky zápasy je možné sledovať online. Aktuálne epidemiologické pokyny a výsledky zápasov zverejňujeme na klubových sociálnych sieťach.

Foto: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu