Sme víťazmi základnej časti extraligy s postupom priamo do semifinále play-off

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov sa kolo pred koncom stali víťazmi základnej časti extraligy a zabezpečili si tak priamy postup do semifinále play off. Rozhodli o tom víťazstvom 3:0 na palubovke posledného Trenčína. Z druhého miesta pôjde do play off Myjava, ktorá si v bojovnom zápase poradila so Svidníkom 3:1. Šieste domáce víťazstvo v sérii zaznamenali hráči VKP Bratislava, nad Komárnom vyhrali 3:0 a po základnej časti skončia s istotou na tretej priečke.

ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-18, -17, -20)
Rozhodovali: Juráček a Štepánek, bez divákov.

Trenčín: Turčáni 7, Baslar 5, Vančo 19, Rendla 8, Bilich 6, Hlaváč 0, libero Nebus (Haluška 0, Rosina 0, Volčko 2, Kán 0, Belej 0, Kudla 0). Tréner: P. Kalný.
Prešov: Oleárnik 1, Ščerba 9, Mikovčík 8, Szarek 16, Hudák 11, Šiket 5, liberá L. Brilla a Lampart (Velička 3). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Lukáš Hlaváč (Trenčín) – Lukasz Szarek (Prešov)

Priebeh: Mladí Trenčania sa s favoritom, ktorý nastúpil bez viacerých hráčov zo základnej zostavy, v každom sete držal, ale koncovky patrili vždy hosťom. Šarišania si pripísali pohodlné víťazstvo 3:0, čím spečatili prvé miesto po základnej časti a zabezpečili si prostup do semifinále play-off. Trenčania nezískali bod ani v trinástom zápase, keďže vo vyraďovacích bojoch sa nepredstavia, budúci víkend ich čaká posledný zápas v ročníku proti Myjave.

Zaujímavosti: Kapitán Prešova Martin Sopko st. oslávil dnes 39. narodeniny.

Od trénera Kardoša dostal darček v podobe voľna a s tímom na Považie rovnako ako Ľuboš Macko necestoval. Do akcie nezasiahli ani Juraj Drobňák, Mudo a len krátko hral Tomáš Lampart. V poslednom kole základnej časti sa Prešov predstaví na palubovke Komárna. Trenčania sa v extralige tešili naposledy z víťazstva 11. 12. 2019, keď zdolali doma MVK Zvolen 3:0.

Lídri: Najviac bodujúcim hráčom duelu bol domáci univerzál Adrián Vančo (19 b., 1 blok). V prešovskom drese nazbieral 16 bodov poľský legionár Lukasz Szarek (16), po tri bloky mali Ivo Mikovčík a Tomáš Šiket.

Peter Kalný, tréner Trenčína: „Dnes sme na naše pomery hrali dobrý volejbal. Favoritovi sme vzdorovali a cením si, že v našom výkone neboli absolútne hluché pasáže. Samozrejme, že sme v určitých momentoch pri dobrom servise hostí neurobili side-out hneď ako bolo treba, ale všeobecne z našej strany to bol sympatický výkon.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Potvrdili sme tri body, ktorými sme si chceli zabezpečiť prvé miesto po základnej časti a to aj napriek tomu, že v zápase dostali príležitosť aj hráči, ktorí hrávajú menej. Nevyzeralo to až tak dobre, Trenčín nás zatlačil servisom, neboli sme schopní v prvej časti setov nadviazať na to, čo sme doteraz robili, ale koncovka bola vždy naša.“

Highlighty a vyjadrenia po zápase
Záznam zápasu z Twitchu s komentátormi Kamilom Pavlinským a Peťom Porubským

Základnú časť extraligy ukončia Šarišania zápasom 14. kola v sobotu 6. februára 2021 o 18:00 hod. na palubovke Rieker UJS Komárno.

Podmienkou športového podujatia sú negatívne antigénové testovania na koronavírus všetkých hráčov a členov realizačných tímov. Zápas sa odohrá za prísnych hygienických opatrení bez účasti divákov.

Zdroj: svf.sk
Foto: Juraj Drobňák a Daniel Koháni

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy