Sme v semifinále EXTRALIGY

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov a VK Bystrina SPU Nitra si v najkratšom možnom čase vybojovali postup do semifinále play off extraligy mužov. Obhajca titulu a čerstvý víťaz Slovenského pohára vyradil COP Trenčín, Nitra si poradila bez problémov s obhajcom bronzu VK Prievidza. V ďalších dvoch sériách sa rozhodne až v tretích zápasoch. VK Slávia Svidník vyrovnala sériu s VK KDS Šport Košice po víťazstve 3:2 a päťseťák videli aj diváci vMyjave, kde domáci Spartak vyhral nad Spartak UJS VKP Komárno.

Rozhodujúce tretie zápasy sú na programe v piatok v Košiciach a v Komárne. Trenčín a Prievidza budú hrať o 5.-8. miesto.

Extraliga mužov, 2. zápasy štvrťfinále play off (na 2 víťazstvá):

COP Trenčín – VK Mirad PU Prešov 0:3 (-21, -14, -15) 
Zápas trval: 61 minút, rozhodovali: Čuntala, Malík, 60 divákov
/konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpil Prešov/
Trenčín: Horváth 4, Jančura 1, Firkaľ 7, Kováč 6, Kozák 13, M. Petráš 6, libero Kyšeľa. Tréner: I. Hiadlovský.
Prešov: Halaj 3, M. Sopko st. 8, Macko 12, Rajduga 10, Drobňák 12, Červeň 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Peleščák 1, Mikovčík 3, Digaňa 2). Tréner: Ľ. Šalata.

Ivan Hiadlovský tréner Trenčína: „V prvom rade gratulujem tímu Prešova k postupu do semifinále. Sú zápasy kedy by si jeho zhodnotenie vyžadovalo pomenovať konkrétne príčiny neúspechu. Momentálne v tomto zápase boli však tieto príčiny až príliš úzko späté s výkonom niektorých mojich hráčov. Každý sme omylní, sme ľudia a aj chyby patria k činnosti človeka – ctím si každého hráča a preto nemienim verejne konkrétnejšie hodnotiť zápas. Jednoducho – nie som spokojný s predvedeným výkonom a ani s výsledkom.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, vybudovali sme si hneď od začiatku vedenie 8:3, ktoré sa nám podarilo udržiavať o 2-3 body a v závere mladíci svojou snahou dokázali zdramatizovať koncovku prvého setu, ale skúsenosťami sme ju ukončili v náš prospech. V ďalších dvoch setoch po jednoznačnom hernom priebehu v prospech nás, kde sme boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach, mohli opäť do zápasu zasiahnuť aj naši striedajúci hráči.“