Sme naladený na PLAY OFF

Na play off sa víťazne naladili v Prešove

V extralige mužov boli v sobotu na programe posledné zápasy nadstavbovej časti. O všetkom už bolo rozhodnuté pred týmto kolom a tak sa hralo len o to, kto sa ako naladí na play off. V skupine o 1.-5. miesto vyhral obhajca titulu a čerstvý víťaz Slovenského pohára Prešov na palubovke Myjavy 3:1 a Košice zdolali Komárno 3:2. V skupine o 6.-9. miesto deklasovali mladíci z Trenčína Prievidzu 3:0 a Svidník nezaváhal doma so Starou Ľubovňou, ktorá o udržanie sa v extralige bude bojovať v prelínacej súťaži.

Play off sa začína 19. marca. Dvojice play off: Prešov (1) – Trenčín (8), Nitra (2) – Prievidza (7), Košice (3) – Svidník (6), Komárno (4) – Myjava (5). V 1. kole sa hrá na 2 víťazné zápasy.

Extraliga mužov, posledné kolo nadstavby:

10. kolo skupiny o 1.-5. miesto

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (22, -23, -22, -16)
Zápas trval: 106 minút, rozhodovali: J. Mokrý a D. Daruľa, 80 divákov.
Myjava: Ihnát 17, Seifert 11, Katona 9, Mračko 12, Durec 5, Hauer 1, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 1, Müller 0, Vašek 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Halaj 1, Digaňa 5, Mikovčík 4, M. Sopko st. 7, Drobňák 14, Červeň 13, libero T. Lampart (Feňo 0, Macko 8, Peleščák 0, Rajduga 9). Tréner: Ľ. Šalata.

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo veľmi bojovné extraligové stretnutie. Prešov nastúpil po víťazstve v Slovenskom poháru v čiastočne pozmenenej zostave. Domáci bojovali a prvý set zaslúžene vyhrali. Druhý a tretí set bol boj o každú loptu s víťazným koncom Prešova. Posledný set už hostia ovládli a nakoniec si odvážajú 3 body. Myjavčania bojovali, ale na body to tentoraz nestačilo.

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Prešov je veľmi skúsené a kvalitné družstvo. Prvé tri sety sme bojovali a hrali pekný volejbal. Rozhodlo sa v koncovkách, kde sme boli menej dôrazní v útoku. Posledný set už sme nemali na zvrat.“

Ľubomír Šalata, tréner Prešova: „Zápas sme začali nekoncentrovane, aj keď som hráčov upozorňoval, že po víťazstve v Slovenskom pohári môže dôjsť k menšiemu útlmu. Prvé tri sety sme sa hľadali, ale nakoniec si odvážame 3 body. Miešal som so zostavou a niektorí hráči dostali šancu aj dlhšie, než by si ju reálne zaslúžili. Tešíme sa na play off.“