SLOVENSKÝ POHÁR: Vo štvrťfinále vyzveme Košice (link na prenos aj livescore)

VK MIRAD PU PREŠOV – VK KDS ŠPORT KOŠICE (18:30 hod.)
Klikni pre TV PRENOS – Klikni pre LIVESCORE

V derby dvoch veľkých východniarskych rivalov sa môžeme tešiť na atraktívny súboj. Miernym favoritom sú zverenci Jaroslava Vlka, prešovskí volejbalisti pricestujú do Prievidze ako obhajcovia posledných dvoch ročníkov Slovenského pohára. V dvoch vzájomných dueloch v tejto sezóne sa nedarilo domácim, Košice vyhrali v Prešove 3:1 a potom Prešov v Košiciach takisto v štyroch setoch. Uvidíme ako dopadne súboj na neutrálnej pôde. Prešov sa opiera o výkony skúsených dlhoročných reprezentantov Martina Sopka st. a Michala Červeňa, blokárka Ľuboša Macka, či Vladimíra Katonu, ktorého však na začiatku roka trápili zdravotné problémy. V priebehu sezóny sa vrátil nahrávač Kamil Feňo, ktorý ale nenastupuje na všetky zápasy.

Košice minulý rok na Final Four v Starej Ľubovni chýbali, rok predtým neprešli v semifinále cez domácu Nitru. Aj klub z metropoly východu si okúsil tri súťaže a takisto ako Myjava a Nitra hral aj Challenge Cup a MEVZA Cup. Dobrou správou pre tím Richarda Vlkolinského je, že sa po zranení členka vrátil na palubovky kľúčový smečiar Martin Sopko ml. V útoku ťahá žlto-modrých univerzál Patrik Lamanec, tím ťaží aj z veľkých skúseností smečiara Miroslava Jakubova.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne:
1. časť EXM, 3. kolo, 4. 10. 2017:
VK MIRAD PU Prešov – VK KDS Šport Košice 1:3 (-15, -18, 19, -18)

1. časť EXM, 12. kolo, 19. 11. 2017:
VK KDS Šport Košice – VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-22, 23, -23, 22)

Naj, naj, naj…
Prešov vs. Košice
body: Martin Sopko st. (297 – 4,07/set) – Patrik Lamanec (331 – 4,41/set)
bloky: Ľuboš Macko (58 – 0,8/set) – Patrik Lamanec (29 – 0,4/set)
esá: Martin Sopko st. (40 – 0,5/set) – Patrik Lamanec (28 – 0,4/set)

Zdroj: SVF

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy