Slovenský pohár v Nitre odvysiela naživo Huste.tv

Slovenský pohár v Nitre odvysiela naživo Huste.tv

 

Už počas blížiaceho sa víkendu 5. a 6. marca sa v nitrianskej Mestskej hale na Klokočine uskutoční prvý z vrcholov volejbalovej sezóny – Final Four Slovenského pohára mužov a žien 2016. O cennú trofej sa pobijú štyri najlepšie mužské a ženské tímy. Pohár budú obhajovať volejbalistky Slávie EU Bratislava, v mužskej súťaži spoznáme oproti minulému roku nového víťaza, pretože obhajcovia VK UJS VKP Komárno sa na záverečný turnaj neprebojovali.

Postup na záverečný turnaj si vďaka umiestneniu po základnej časti extraligy vybojovali hráči domáceho VK Bystrina SPU Nitra a úradujúci majstri VK MIRAD PU Prešov. Vo štvrťfinále získali miestenku hráči VK KDS Šport Košice a VK Slávia Svidník. V semifinále sa stretne Prešov so Svidníkom a Nitra s Košicami.

V ženskej súťaži bolo zloženie tímov jasné už po základnej časti extraligy. Do Nitry sa na záverečný turnaj prebojovali prvé štyri tímy VK Slávia EU Bratislava, Volley project UKF Nitra, KV MŠK Oktan Kežmarok a 1. Bratislavský volejbalový klub. V semifinále uvidíme najskôr bratislavské derby Slávia – 1. BVK a potom popoludní duel domácej UKF Nitra s Kežmarkom.

Semifinálové zápasy sú na programe v sobotu a finálové v nedeľu. Všetkých šesť zápasov odvysiela naživo Huste.tv.

Turnaj spoluorganizujú nitrianske kluby VK Bystrica SPU Nitra a Volley project UKF Nitra.„Obidva kluby usilovne spolupracujú aj na tom, aby nechýbala ani zábava. Pre fanúšikov volejbalu pripravujeme rôzne súťaže, ktorými vás bude sprevádzať veľký milovník tohto športu, bývalý hráč a šikovný moderátor Martin Šmahel. Chýbať nebudú ani stánky s občerstvením či športovými potrebami. Priestory mestskej haly budú dotvárať aj kresby nitrianskych žiakov na tému „Volejbal vo farbách“ a čas medzi setmi by sme radi venovali talentovaným deťom z umeleckých škôl. A aby sme nezabudli, k skvelej atmosfére a rozburcovaniu publika nám pomôžu bubeníci zo zoskupenia Tambores,“ informuje web stránka www.volejbalnitra.sk

Program Final Four SP 2016:
Sobota 5. marca – semifinále:
11:00 VK Slávia EU Bratislava – 1. Bratislavský volejbalový klub
13:30 VK MIRAD PU Prešov – VK Slávia Svidník
16:00 Volley project UKF Nitra – KV MŠK Oktan Kežmarok
18:30 VK Bystrina SPU Nitra – VK KDS Šport Košice

Nedeľa 6. marca – finále:
16:00 Finále žien
18:30 Finále mužov

Cena lístkov:
dvojzápas VK Slávia EU Bratislava – 1. Bratislavský volejbalový klub a VK MIRAD PU Prešov – VK Slávia Svidník spolu za 5 eur
dvojzápas Volley project UKF Nitra – KV MŠK Oktan Kežmarok a VK Bystrina SPU Nitra – VK KDS Šport Košice spolu za 7 eur
celodenný lístok na sobotu 5. marca = 9 eur

nedeľa finálové zápasy spolu 8 eur
deti do 12 rokov a ZŤP ZDARMA