Slovenský pohár odštartuje v januári, Superfinále v Nitre odvysiela RTVS

Slovenský pohár vo volejbale mužov a žien sa napokon bude bojovať aj v tejto sezóne! Úvodné dve pohárové kolá, ktoré na jeseň „stopli“ opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu, sa uskutočnia už počas druhého a tretieho januárového víkendu – štvrťfinále 9. a 10. 1.semifinále o týždeň neskôr (16. – 17. 1.).

Foto ilustračné: SITA/Branislav Bibel

Pôvodne mali byť v týchto termínoch domáce súťaže prerušené, zápasy kvalifikácie ME 2021 však presunuli až na máj. Pohárové súboje teda nezasiahnu do extraligového programu; naopak, vyplnia priestor, ktorý vznikol opätovným odložením kvalifikácie.

Formát Slovenského pohára po konzultáciách so zástupcami klubov prešiel úpravami – štvrťfinále v oboch kategóriách a semifinále mužov sa bude hrať na jedno stretnutiena dva zápasy odohrajú len semifinále žien. Tímy sa stretnú na „turnajoch“ a s výnimkou hostiteľov budú bojovať o postup do Superfinále na neutrálnej pôde

Po dve štvrťfinálové stretnutia mužov odohrajú v Komárne a Myjave. V Komárne nastúpi domáci Rieker UJS proti VK KDS-Šport Košice a TJ Slávia Svidník si zmeria sily s VKP Bratislava. V Myjave sa vo vzájomnom súboji predstavia ŠŠ volejbal Trenčín a VK MIRAD UNIPO Prešov, hostiteľ turnaja TJ Spartak bude čeliť obhajcovi VK OSMOS PrievidzaSemifinálové zápasy odohrajú 16. 1. v Prešove, dvojice určí žreb až po úvodnom kole.

Všetky tri zápasy ženského štvrťfinále sa uskutočnia v Novom Meste nad Váhom, dejiskom semifinálových duelov (prvé zápasy 16. 1., odvety 17. 1.) by mal byť bratislavský Dom športu. Obhajca trofeje Strabag VC Bilíkova Pezinok, ktorý má v 1. kole voľno, sa v semifinále na základe už vyžrebovaného pavúka stretne s postupujúcim z dvojice Slávia EU Bratislava – VK Prešov. Lepší z dvojice VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra nastúpi v semifinále proti postupujúcemu zo súboja VK Nové Mesto nad Váhom – Hit UCM Trnava.

Superfinále Slovenského pohára je na programe počas víkendu 6. – 7. februára v Nitre v hale na Klokočine. Po druhý raz sa bude bojovať o Trofej Štefana Pipu a druhýkrát aj v priamych prenosoch RTVS – Dvojka odvysiela v sobotu 6. 2. od 14.55 h finále žien a v nedeľu 7. 2. od 12.55 h finále mužov.

SLOVENSKÝ POHÁR 2020/2021

ŠTVRŤFINÁLE MUŽOV (na jeden zápas)

KOMÁRNO
sobota 9. 1.
14.00 TJ Slávia Svidník – VKP Bratislava
18.00 Rieker UJS Komárno – VK KDS-Šport Košice

MYJAVA
sobota 9. 1.
14.00 ŠŠ volejbal Trenčín – VK MIRAD UNIPO Prešov
18.00 TJ Spartak Myjava – VK OSMOS Prievidza

ŠTVRŤFINÁLE ŽIEN (na jeden zápas)

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM
sobota 9. 1.
14.00 VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra
18.00 Slávia EU Bratislava – VK Prešov
nedeľa 10. 1.
16.00 VK Nové Mesto nad Váhom – Hit UCM Trnava

Zdroj: svf.sk
Foto: Bibel/SITA

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy