Slabý výkon v prvom zápase semifinále pohára, odveta o týždeň

Mužské semifinále Niké Slovenského pohára má za sebou prvé zápasy.

Komárňania využili výhodu domáceho prostredia naplno a zdolali v troch setoch Prešov.

Menej sa darilo v domácom prostredí Myjave, ktorá prehrala s VKP 1:3.

Odvetné zápasy sú na programe vo štvrtok 18. januára, pričom obe stretnutia budú vysielané v priamom prenose aj na TV JOJ Šport (o 17:00 zápas v Prešove a o 20:00 zápas v Bratislave).

NIKÉ SLOVENSKÝ POHÁR MUŽI – SEMIFINÁLE – 1. ZÁPASY (STREDA):

RIEKER UJS KOMÁRNO – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:0 (22, 16, 18)

Rozhodovali: Sarka a Juráček, 250 divákov.

RIEKER UJS: Mačuha 6, Kasperkevič 3, Ogurčák 10, Kohút 5, Mlynarčík 18, Gergely 11, libero Pati-Nagy (P. Porubský 0, Százvai 2). Tréner: R. Vlkolinský.

VK MIRAD UNIPO: Tasev 7, Gulák 10, Ščerba 8, Jendrejčák 4, Barták 1, Anderko 7, libero Turis (Rosina 0, Suchanič 1, V. Rzyman 1). Tréner: E. Digaňa.

Digaňa.

Hráči zápasu: Maroš Kasperkevič (Rieker UJS Komárno) – Ján Jendrejčák (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Richard Vlkolinský, tréner Rieker UJS: “Som rád za víťazstvo a veľmi pekne ďakujeme za podporu komárňanskému publiku, ktoré sa na volejbale bavilo. Divákov bolo cítiť a tomu sa teším. Mal som obavy z našej hry, lebo sme odohrali posledný zápas ešte 19. decembra. Odvtedy sme len trénovali a nehrali žiadny prípravný zápas. V prvom sete sme strácali náskok, ale musím povedať, že naša hra sa zlepšuje čoraz viac. Potrebujeme sa dostať do rytmu. Variabilita možností sa zväčšuje, ale ešte máme stále pred sebou veľa práce.”

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: “Prehrali sme v troch setoch. V prvom sete sme sa zasekli v koncovke v jednom postavení a to sa nesmie stávať. Druhý a tretí set sme jednoducho prehrali a to Komárno ani nemuselo tlačiť servisom. Popadalo nám veľa zbytočných lôpt. Komárno vyhralo ľahko, ale v odvete im určite nič nedarujeme zadarmo a pripravíme sa na jeho hráčov zodpovedne.”

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM

FOTO: ilustračné/Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu