ŠK Chemes Humenné 3:0 VK MIRAD PU Prešov

Extraliga mužov – semifinále – 1. zápasy (hrá sa na 3 víťazné zápasy):

ŠK Chemes Humenné 3:0 VK MIRAD PU Prešov

(25:13, 25:11, 25:18)

Zápas trval: 72 minút,

rozhodovali: Höger a Porvazník, 300 divákov.

Humenné: De Amo 3, Sarnecki 18, Javorčík 10, Mizerák 6, Joščák 8, Jakubov 13, libero Szymczak (Bališin 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Prešov: S. Lampart 0, Rajduga 5, Lux 9, Faron 0, Hudák 2, Macko 6, libero T. Lampart (Peleščák 0, Závacký 0, Digaňa 4). Tréner: Ľ. Šalata.

Do prvého setu lepšie vstúpili hráči ŠK Chemes Humenné, ktorý sa vďaka De Amovi rýchlo ujali vedenia 3:0. Domáci volejbalisti v nasadenom tempe pokračovali a na prvý technický oddychový čas odchádzali vo vedení 8:4. Hráči Prešova robili, čo mohli, no domácich nevedeli zastaviť, a tak za stavu 12:7 siahol tréner Šalata pre prvý oddychový čas. Výborne hrajúcich Humenčanov to nezastavilo a prvý set vyhrali 25:13.

Druhé dejstvo malo podobný priebeh. „Chemesáci“ hneď v úvode viedli 8:2 a neskôr 12:5. Na palubovke dominovali vo všetkých herných činnostiach, publikum ich odmenilo viackrát veľkým potleskom. Hostia z Prešova sa nevzdávali a znížili skóre na rozdiel štyroch bodov – 14:10. Následne sa na podanie dostal Miroslav Jakubov a Humenčania sériou deviatich bodov rozhodli o zisku druhého setu – 25:11.

V záverečnom sete hostia zlepšili hru, no na pokojne hrajúcich Humenčanov to nestačilo. Tí si od úvodu vytvorili trojbodový náskok, ktorí postupne zvyšovali. Pri druhom technickom oddychovom čase už bolo 16:10 a postupne si domáci vytvorili až osem mečbalov. Využili tretí v poradí, vďaka čomu vyhrali tretí set 25:18 a celý zápas 3:0.

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: „Vieme že Prešov je veľmi kvalitné družstvo, no dnes im zápas nevyšiel. My sme výborne vstúpili do zápasu a pokryli sme všetko, čo sa dalo. Na podaní sme to rozbalili tak, ako som to nevidel v žiadnom zápase sezóny. Hru sme dosť tlačili, ako v obrane, tak aj po prihrávke na útoku. Čo sme si vybrali, to nám dnes vyšlo a robili sme minimum chýb.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes rozhodla vyššia kvalita na domácej strane a ich skvelý výkon, ku ktorému im treba poblahoželať. Od úvodu nás zatlačili výborným servisom a boli výrazne lepší na blokoch. Aj keď sme si my vypracovali nejakú šancu, tak sme ju nevyužili. Dnes nás Humenné doslova vyzlieklo donaha. My sa musíme z dnešných chýb poučiť a čo najrýchlejšie na tento zápas zabudnúť.“

zdroj: www.svf.sk