Semifinále SP 2021 ODLOŽENÉ

Semifinálové zápasy Slovenského pohára mužov sa v plánovanom termíne v sobotu 16. januára 2021 v Prešove neuskutočnia. Napriek dodržaniu všetkých náležitostí zo strany SVF aj usporiadateľa o tom na základe súvisiacich okolností a po dohode s účastníkmi semifinále rozhodla riadiaca zložka súťaže. O ďalšom postupe v súťaži sa rozhodne po konzultácii Súťažnej komisie SVF so zainteresovanými klubmi.

Vyjadrenie VK MIRAD UNIPO Prešov:

Mrzí nás vzniknutá situácia a mediálny tlak v súvislosti so zápasmi semifinále Slovenského pohára v Prešove. Organizáciu turnaja sme prijali len s tým najlepším úmyslom dodržať všetky hygienické a protiepidemiologické opatrenia, čo sa nám aj podarilo.

Splnili sme všetky nariadenia stanovené Vládou SR a Hlavným hygienikom SR s odobrením Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove. Účastníci k turnaju pristúpili zodpovedne a boli pripravení na ihrisku odovzdať maximum pre potešenie oka volejbalového diváka aspoň prostredníctvom online streamu, ktorý sme v klube zabezpečili.

Boli by sme veľmi neradi, ak by funkcionársky konflikt „na vyšších miestach“ vrhol zlé svetlo na náš klub. Uvedomujeme si vážnosť celospoločenskej situácie s pandémiou na Slovensku, ale trváme na tom, že podmienky, ktoré sme hráčom a ich realizačným tímom pripravili by ich, ani ostatných účastníkov v športovej hale neohrozili. Chceli sme len robiť to, čo vieme najlepšie – hrať volejbal. Napriek spomenutým okolnostiam sme v tejto situácii súhlasili s odložením semifinálového turnaja.

Generálny manažér Ing. Marián Palenčar

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy