Semifinále pre Komárno, dokonalý obrat sa doma nekonal

Vo štvrtok pokračovala Niké Extraliga mužov štvrtými semifinálovými zápasmi play-off. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov opäť hostili družstvo Komárna. Zverenci trénera Erika Digaňu dokázali reagovať na 2-setové manko a napriek vyrovnaniu padli v tajbrejku po setoch (21:25, 23:25,  25:22, 25:23, 12:15). Museli sa skloniť pre súperom, ktorý ich po výhre 3:1 na zápasy poslal do série o bronzové medaily. V druhej dvojičke o miestenku do finále Bratislava vyrovnala sériu s Myjavou na 2:2.

Stretnutie odštartovali  lepšie hostia, ktorí zaskočili Šarišanov a už po hodine hry viedli 2:0. Domáci sa však v treťom a štvrtom sete rozohrali a koncentrovaným výkonom poslali zápas do tajbrejku. Dokonalý obrat sa však nekonal. Hostia boli v koncovke piateho setu trpezlivejší a stali sa prvými finalistami.

Najviac bodujúcim hráčom a MVP sa stal domáci univerzál Erik Gulák, ktorí pomohol svojmu družstvu 24-timi bodmi. Hosťujúci hrajúci tréner  Komárna František Ogurčák sa rozhodol oceniť výkon svojho blokára Filipa Mačuhu. Séria o titul aj bronzové medaily najvyššej volejbalovej súťaže mužov je z dôvodu reprezentačných povinností juniorov na programe až od 13. apríla 2024.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Som rád, že sme to otočili do tajbrejku. Toto je pozitívum, že diváci mali emócie tu v hale, alebo pred obrazovkou, že sme im ich dopriali. Každopádne, sme v profesionálnom športe. Prehrali sme. Musíme uznať kvalitu súpera, ktorý ma širší káder. Využil ho maximálne, ako sa dalo. Držíme im palce vo finále.“

František Ogurčák, asistent trénera Rieker UJS Komárno: „V prvom rade chcem pogratulovať tímu, pogratulovať Prešovu, pretože hral skvelý zápas. Sériu hrali výborne, veľmi ma prekvapili. Dnes, veľmi dobrý vstup, konečne nám vyšiel úvod zápasu. Myslím si, že tretí set sme si prehrali sami. Netvrdím, že Prešov nehral dobre, ale bohužiaľ sme to nezvládli na servise. Kde sme pokazili odhadom deväť podaní. Ostatné lopty boli viac prehodené a ťahaním hry, ako nejaký servis. Tam nastal zlom. Prešov sa dostal na koňa a bolo to veľmi ťažké. Chcem pochváliť všetkých chalanov, že bojovali o každú loptu. Takto sa hrá play-off. Myslím si, že pre divákov to bola veľmi pekná séria. Prešov sa nemá za čo hanbiť. My sa tešíme. Myslím si, že Prešov skončí tretí, verím im v tom a pevne dúfam, že my by sme si mohli vybojovať titul.“

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu