Niké Extraliga mužov uzavrela svoje 18. kolo základnej časti netradične v nedeľu, dohrávkou v metropole Šariša. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov hostili odvekého rivala zo severovýchodu Slovenska. Pred zaplnenou tribúnou zdolali domáci volejbalisti hráčov TJ Slávia Svidník až v tajbrejku 3:2, po skóre (24:26, 31:29, 23:25, 25:19, 15:6).

Hráči Slávie majú pred záverom základnej časti súťaže istú piatu priečku a do Prešova pricestovali odhodlaní zabojovať a domácim maximálne skomplikovať cestu za vyššími priečkami pred play-off. Prvé tri sety sa dohrávali v tesných koncovkách. Domáci doplácali na nedôrazný servis. Naštartovať sa dokázali až vo štvrtom sete, kde si v závere pomohli šnúrou bodov pri podaní kapitána Michala Ščerbu.

Po dvoch hodinách hry svietilo na ukazovateli nerozhodné skóre 2:2, čo znamenalo, že body sa budú deliť. O víťazovi rozhodol až tajbrejk, v ktorom tempo hry naplno určovali zverenci trénera Erika Digaňu. Kapitán Ščerba sa stal najviac bodujúcim hráčom stretnutia (23), jeho spoluhráči univerzál Erik Gulák a smečiar Lukáš Smolej pridali zhodne po 22 bodov.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Máme za sebou náročný týždeň. Niektorí chlapci prišli len včera z maródiek. Fyzicky sme na to boli všelijako, ale čakal som oveľa väčší drajv od začiatku. Vo štvrtom, piatom sete sa už naštartovali. Tá naša zápalná štúra je žiaľbohu dlhá. Pre divákov to bol atraktívny zápas, pre nás strata dôležitého bodu.“

Miroslav Baslar, hráč VK MIRAD UNIPO Prešov: „Zápas bol určite veľmi náročný. Mali sme dlhší týždeň, takže sme aj viac trénovali. Neboli sme v úplne ideálnej zostave celý týždeň, ale nakoniec sme to dnes zvládli a vybojovali víťazstvo.“

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia Svidník: „Myslím si, že zápas bol na dobrej úrovni. Diváci si prišli na svoje. Prvé tri sety boli vyrovnané. Rozhodovalo sa v koncovke. Vyhrali sme si dva sety, Prešov jeden. Zápas sa prelomil vo štvrtom sete, približne v polovici sme začali hrať zbrklý volejbal a to rozhodlo. Prešov vyhral štvrtý set a v tajbrejku sme urobili veľa nevynútených chýb a to nás stalo zápas.“

Najužitočnejším hráčom zápasu sa stalo domáce libero Martin Turis. Tréner hostí ocenil mladého smečiara Branislava Skaska.

Myjava je istým lídrom základnej časti súťaže. Prešov je po 20-tich zápasoch na 3. mieste so zhodným počtom bodov (38) ako VKP, ale s výhrou k dobru. 13 víťazstiev, rovnako ako Prešov, má na konte aj druhé Komárno (39 bodov).

Pripomíname, že prvé 2 tímy po základnej časti  Niké extraligy mužov postupujú priamo do semifinále play-off. Zvyšné 4 družstvá o miestenku zabojujú vo štvrťfinále princípom (3. vs. 6. a 4. vs. 5.).

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM ZÁKLADNEJ ČASTI NIKÉ EXTRALIGY

19.kolo 4.3.2023 (sobota) o 16:00 hod. VK MIRAD UNIPO Prešov – VKP Bratislava
20. kolo 11.3.2023 (sobota) o 19:00 hod. TJ Spartak Myjava – VK MIRAD UNIPO Prešov

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu