Prvý zápas – prvá výhra 0:3!

Vstup do sezóny sa podaril na výbornú! V Starej Ľubovni sme odštartovali nový ročník extraligy hladkým víťazstvom 0:3 nad súperom VKM Stará Ľubovňa.  Domáci nastúpili do zápasu veľmi ustráchane a s prílišným rešpektom. Aj preto nám stačilo hrať na polovičný plyn, aby sme pohodlne v Starej Ľubovni zvíťazili.

VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-14, -13, -17)
Rozhodovali: Malík a Andrejčák, 150 divákov.
S. Ľubovňa: Folvarčík 4, Maroš Sopko 0, Németh 6, Faron 3, Buvalič 11, Peleščák 3, libero T. Senko (Grivalský 0, Kandráč 0). Tréner: J. Senko.
Prešov: S. Lampart 2, Martin Sopko st. 7, Macko 11, Katona 7, Gula 11, Mikovčík 6, liberá T. Lampart a Pavlinský (Hudák 5, Rajduga 6, Margicin 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Šimon Gula (VK MIRAD PU Prešov)

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Z našej strany strašne ustráchaný dojem, mali sme zo súpera strašný rešpekt, nevedeli sme sa uvoľniť, všetko bolo také kŕčovité, nedarilo sa nám v žiadnej činnosti. Proti Prešovu sa musí hrať len odvážne, nič iné, lebo to sú skúsení hráči, ktorí hrali dnes bez chýb. Dnes to bol z našej strany strašne slabý výkon.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Naša dominancia bola dnes jasná. Zápas sme mali celkom pod kontrolou. Všetci hráči dostali šancu dostať sa na ihrisko a možno ten tretí set pod vplyvom toho, že tam bola iná šestka, to nebolo také 100%-né, ale víťazstvo teší. Súťaž sa rozbieha, družstvá nie sú zohraté, takže to ešte nie je v takom rytme.“  

 

Súťaž pre nás pokračuje 3. kolom, v ktorom na domácej palubovke Spojenej školy Ľ. Podjavorínskej privítame 4.októbra o 18:00 hod. tím VK KDS Šport Košice. Príďte povzbudiť našich chlapcov. Spolu fandíme VK MIRAD PU Prešoooov do tohoooo!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #miradarmy NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, lajkujte, komentujte, budeme radi!