VIDEO: Prvý zápas, prvá prehra

Sezónu štartujeme bez zisku bodov, prehrou v pomere 1:3. V zápase prvého kola Edymax extraligy mužov sme na domácej palubovke podľahli húževnatému družstvu TJ Spartak Myjava po štyroch setoch 25:22, 22:25, 16:25, 19:25.

Priebeh stretnutia
Zápas otvoril zo strany súpera podaním Pollák. Prvý bod zápasu vybojovala útokom po čiare prešovská posila z Poľska Mateusz Śnieżek. Začiatok setu sa obe družstvá ťahali bod po bode. Videli sme vydarené útoky stredom Farona, ako aj súpera Zemana. Myjava zlepšila útok a odskočila na rozdiel troch bodov (14:17). Sopko potvrdil svoju rolu najskúsenejšieho hráča družstva a po dvoch úspešných útokoch a chybe súpera dorovnal stav na 17:17. To Prešovčanov to nakoplo a po esách Farona a Sopka sa blokársky presadil aj domáci Mikovčík, ktorý uzavrel úvodné dejstvo 25:22.

V druhom sete nastala hneď na začiatku druhej výmeny chyba v postavení domácich.  Viditeľné boli aj dlhšie výmeny počas hry, ktoré sa darilo zakončovať súperom. Počas celého setu dominoval univerzál Konc, ktorý dostal Myjavčanov do vedenia. Za stavu 20:23 Watzkove podanie skončilo v sieti a Prešovčania mali príležitosť na vyrovnanie. Presadil sa ešte Hudák na smeči, ale ani to nestačilo na dobre rozbehnutých Myjavčanov, ktorí vyrovnali stav 1:1 na sety.

Hráči oboch družstiev zlepšili v treťom sete obranu na sieti. Hudák sa blysol technickým úderom ponad bloky a stav bol vyrovnaný 6:6. Tréner dal príležitosť aj mladému nahrávačovi Oleárnikovi. Śnieżkovi sa prestalo dariť v útoku z čoho začala ťažiť Myjava s dobre rozbehnutým Koncom. Na ihrisko sa v závere setu dostal aj tretí nováčik Ščerba. Po odpískanom zlom postavení a chybe na sieti Mikovčíka skončil tretí set výhrou Myjavy 25:16.

Štvrtý set začali lepšie hostia. Viedli už od prvého bodu. Blokári domácich, Faron a Mikovčík, nám ukázali silu útoku stredom. Pritlačili sme aj na podaní, čomu nasvedčovali 3 esá z našej strany počas setu. Súper nepoľavil, k dobre rozbehnutému Koncovi sa pridal Watzka a na sieti si obranu postrážil Zeman. Za stavu 12:16 sa podarilo Śnieżkovi zablokovať Konca. Hudák ešte potiahol útokom Prešovčanov, následne Śnieżek pridal eso. V koncovke (18:20) prišla chyba na podaní Hudáka a Myjava si svoj náskok zvýšila a vyhrala štvrtý set 25:19.

VK MIRAD PU PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (22, -22, -16, -19)
Rozhodovali: Höger a Mar. Smolko, 179 divákov.

Prešov: Mikovčík 8, Jurko 2, M. Sopko st. 14, Faron 7, Šniežek 19, Hudák 14, libero T. Lampart (Ščerba 0, Oleárnik 0). Tréner: E. Digaňa.
Myjava: Pollák 2, Valo 6, Watzka 13, Mich. Zeman 10, Konc 25, Pokopec 13, libero Ochodnický (Šíma 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Dominik Valo (Myjava)

Najviac bodujúcim hráčom zápasu sa stal myjavský univerzál Matúš Konc, ktorý si pripísal 25 bodov. Na strane Šarišanov sa 19 bodmi predviedol poľský legionár Mateusz Śnieżek.

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Myjava je ťažký súper. Vedel som, že aj minulý rok, aj tento rok majú letnú prípravu nastavenú tak, že vkuse len hrajú. Vidieť, že sú zohratí, majú za sebou skoro 20 zápasov a dnes to proste potvrdili. Veril som, že naše skúsenosti prevážia nad mladíkmi, ale aj v Myjave sú už chlapci v aktívnom volejbalovom veku, ktorí dlho hrajú extraligu, sú dobrá partia a dnes boli arogantnejší, razantnejší a drzejší. Žiaľ, toto rozhodlo. Nám sa v kľúčovej chvíli rozpadol systém, ako malým deťom. Máme za sebou prvý zápas, o týždeň nás čaká Nitra. Ideme bojovať.“

Martin Pipa, tréner Myjavy: „Chalani plnili do bodky taktické pokyny, ktoré sme si dali pred zápasom. Som za to nesmierne rád, lebo máme mladý tím. Udržať hlavne hlavu v koncentrácií je ťažké. Dnes klobúk dole. Maximálne sústredenie, nasadenie, plnenie pokynov, bojovný a kolektívny výkon. Nevyzdvihujem žiadneho hráča, jednoducho kolektívne víťazstvo.“

Martin Sopko st., kapitán Prešova: „Zápas hodnotím negatívne. Očakávali sme iný výsledok a hlavne inú hru. Vedeli sme, že prídu mladí hráči, ktorí budú hrať dravý volejbal a to sa aj potvrdilo. Na druhej strane som nešťastný z toho, že sme im to našou hrou uľahčili. Nereagovali sme na vzniknuté situácie na ihrisku a oni nás rezali jednoducho ako nôž maslom. Od prvého setu to s nami išlo dolu vodou, robili sme chaos systém na ihrisku. Myjava si robila svoj jednoduchý volejbal, dobrá prihrávka, odtlačili nás od siete a veľmi dobre útočili. Bohužiaľ my sme sa s tým nevedeli vysporiadať a to rozhodlo.“

Najbližší zápas čaká Prešovských volejbalistov v sobotu (5. 10. 2019) v Nitre proti VKP SPU Nitra. Zápas je možné sledovať na obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz.

Na domácej palubovke sa predstavia Miraďáci v stredu (9. 10.2019 ) o 18.00  proti súperovi zo Zvolena.

Text: Nicol Marcinková
Foto: Alžbeta Škvarková

NAPÍSALI O NÁS:

https://presov.dnes24.sk/uvod-rocnika-nevysiel-podla-predstav-presovski-volejbalisti-doma-nestacili-na-myjavu-342364

https://presov.korzar.sme.sk/c/22224809/presovski-volejbalisti-zacali-extraligu-domacou-prehrou.html

https://pis.sk/clanok/18281/presovski_volejbalisti_zacali_extraligu_domacou_prehrou.html

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy