Do play-off extraligy mužov vstupujeme úspešne. V prvom zápase štvrťfinále hraného na dva víťazné zápasy sme zdolali mladého a húževnatého súpera z Myjavy výsledkom 3:0 (25:21,27:25,25:23) a v sérií vedieme 1:0. Napriek nepriaznivej bilancii vzájomných zápasov boli Kopaničiari platným súperom, ktorému len veľmi málo chýbalo k zdramatizovaniu vývoja zápasu. O týždeň v sobotu máme možnosť ukončiť sériu najrýchlejším možným spôsobom na palubovke súpera.

Od prvých lôpt úvodného setu bolo jasné, že mladíci z Myjavy prišli do Prešova so vztýčenými hlavami a bez rešpektu pred papierovým favoritom. Vývoj setu naklonili výrazne na svoju stranu vedením 10:15, ale dlho ho neudržali. My sme patrične využili hneď niekoľko zaváhaní hostí v útoku, bleskovo vyrovnali a začali zbierať náskok. Set na 25:21 ukončil dvoma razantnými útokmi stredom siete blokár Ľuboš Macko.

V druhom sete sa skóre menilo ako na hojdačke. Za stavu 24:22 vykresal iskierku nádeje pre Myjavu najlepšie podávajúci hráč extraligy Jakub Ihnát, ale všetky jeho pokusy o vyrovnanie boli márne. Na vedenie 2:0 sme premenili tretí setbal, ktorý vzišiel z útoku kapitána Martina Sopka na 27:25.

Nezlomní Myjavčania pokračovali vo svojej riskantnej hre aj v treťom dejstve. Podobne ako v prvom sete sa im podarilo vybudovať niekoľkobodový náskok, ale do koncovky ho nepotiahli. Veľký problém im v priebehu celého zápasu robil útok zo stredu siete, ktorý sme patrične často využívali. Posledný set skončil v náš prospech najtesnejším rozdielom 25:23 po smeči Michala Hudáka.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Ťažký prvý krok v domácom prostredí. Myjava prišla s cieľom hrať riskantne a to sa im aj osvedčilo. Každý set sme prehrávali, ale v koncovkách sme zapli na plné obrátky a všetky sety sme uhrali na prvýkrát.“

Ľuboslav Šalata, tréner TJ Spartak Myjava: „Pre nás veľmi krutá prehra. V každom sete sme mali niekoľko šancí na zveľadenie alebo vybudovanie mierneho náskoku, ale bohužiaľ pre nás sme nimi pohrdli, čo skúsenejší súper v záveroch setov potrestal.“

Najlepší hráč zápasu: Martin Sopko st. (Prešov)