Prvé štvrťfinálové víťazstvo je naše! ČLÁNOK + VIDEO

V sobotu odštartovalo aj u nás štvrťfinále najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže mužov. Na domácej palubovke sme privítali mužstvo zo siedmeho miesta tabuľky – TJ Slávia Svidník. Play off súboje štvrťfinále sa hrajú na dva víťazné zápasy a rozhodujú o tom, kto bude hrať o najvyššie umiestnenia. Prvý úspešný krok k postupu sme urobili hladkým víťazstvom 3:0 (17-17-19).

Aj napriek tomu, že sme v tejto sérií favoritom, boli prípravy pred zápasom rovnako dôsledné.  Zodpovednosť papierovo silnejšieho tímu často zväzuje ruky a kouč Svidníka Peter Tholt upozornil na fakt, že svoju „kožu“ neplánujú predať ľahko a kým my musíme, oni môžu. Svidnícky cieľ, ktorým bol postup do štvrťfinále splnili, čo im umožňovalo hrať uvoľnene. 

Zápas sa síce začal vyrovnane, ale len do stavu 3:3. Po dvoch esách Juraja Drobňáka začal náš náskok narastať a v polovici setu sa dostal už na 6 bodov. Hosťom sa ho síce podarilo znížiť na rozdiel dvoch bodov, ale do konca setu to bolo málo. Úspešný útok Marcela Luxa, eso Matina Sopka a dva nechytateľné Drobňákové útoky v závere setu znamenali dokonca 8-bodový náskok v pomere 24:16. Svidnícky útok v podaní Lukasza Ciupu stav len jemne upravil a set ukončilo nevydarené podanie Michala Ščerbu výsledkom 25:17.

 

Druhý set prebiehal veľmi podobne tomu prvému. Svidníčania držali vyrovnanú partiu do 6:6, ale chyby na útoku i v podaní boli vodou na náš mlyn. Do záveru setu sa išlo rovnako s 8-bodovým náskokom v náš prospech v pomere 23:15. Chyby na podaní na oboch stranách znamenali body pre obe mužstvá a úspešný útok na sieti v podaní Michala Červeňa uzavreli druhý set rovnako, ako ten prvý skóre 25:17.

 

Do tretieho setu vstúpili hostia úspešnejšie, ale stále sme mali hru pod kontrolou. Súperovi sme dovolili hrať do stavu 11:11 a potom sme opäť zbierali niekoľkobodový náskok. Svidníčanov sa snažil ťahať v útoku Poliak Ciupa, ale nestačilo to. Dva útoky Luxa a jeden Drobňákov v závere setu znamenali stav 24:19 a chyba Ciupu na podaní zápas definitívne ukončila v pomere 3:0.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Začala štvrťfinálová séria a my sme nechceli nič podceniť, hlavne v tréningoch. Vedeli sme, že Svidník nemá čo v tejto sérii stratiť. Snažili sa tlačiť podaním, takisto v útoku išli do rizika, ale vyplynulo z toho dosť chýb, ktoré nám v konečnom dôsledku pomohli. My sme každý set od začiatku kontrolovali a vytvárali sme si dostačujúci náskok až do koncoviek.

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Aj napriek opticky hladkej prehre musím svojich chlapcov pochváliť, lebo si myslím, že sme neodohrali zlé stretnutie. Pre 4 hráčov je to vôbec prvé play-off v živote a zbierajú s takýmto súperom obrovské skúsenosti. Po 3 týždňoch zdravotných komplikácii a zranení viacerých hráčov verím, že od pondelka sa to znormalizuje.“

Odveta sa bude konať presne o týždeň v sobotu (18.03.2017) o 17:00 hod. v Mestskej športovej hale vo Svidníku. V prípade rovností víťazstiev sa bude rozhodovať v stredu (22.03.2017) o 17:00 hod.  v Prešove.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉