Prvá štvrťfinálová pohárová výhra v Trenčíne, odveta v novembri

Ani jeden zo štyroch domácich celkov nevyhral v prvom zápase štvrťfinále Niké Slovenského pohára mužov. Bratislavčania zaskočili Svidník, keď v dueli zvíťazili 3:0 a rovnakými výsledkami sa skončili aj zápasy Nitra – Myjava a SŠŠ Trenčín – Prešov. Banskobystričania využili situáciu a Komárnu, ktoré nastúpilo s hráčmi z lavičky, zobrali jeden set.

Štvrťfinálové odvety sú na programe 8. novembra.

SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF – VK MIRAD UNIPO Prešov 0:3 (-12, -16, -22)

Rozhodovali: Štěpánek a Kohút, 50 divákov.

SŠŠ: Gábor 4, Kapina 4, Pijáček 9, Brzáč 7, D. Stríž 5, Belas 0, liberá M. Makónyi a Fris (Belička 0, Belej 2, M. Macko 5). Tréner: M. Kardoš.

VK MIRAD UNIPO: Barták 2, Anderko 5, Tasev 11, Gulák 13, Ščerba 0, Jendrejčák 5, liberá Falat a Turis (Suchanič 6, Rosina 0, V. Rzyman 7, Goliáš 4, M. Červeň ml. 1, Čoma 5). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Matej Kapina (SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF) – Erik Gulák (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Marek Kardoš, tréner SŠŠ: Súper mal priebeh zápasu celý čas pod kontrolou. Najväčší rozdiel bol v kvalite podania a prihrávky. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: Som rád, že sme prvý pohárový zápas zvládli na tri sety. Mladí Trenčania bojovali, boli trošku oslabení, ale na druhej strane som rád, že som mohol dať príležitosť aj mojim hráčom získavať skúsenosti.“

V 5. , 6. a 7. kole základnej časti Niké extraligy cestujeme za súpermi. Postupne sa predstavíme 21.10.2023 o 16:00 hod. vo Svidníku, 29.10.2023 o 16:00 hod. v Komárne a 4.11.2023 o 19:00 hod.  v Nitre. Držte nám palce pri komentovaných online prenosoch cez NikéTV.

FOTO: Veronika Mihaliková + svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu