Prvá sezónna výhra, Trenčín potvrdil kvalitu

Po druhom kole Niké Extraligy mužov, ktoré sa odohralo kompletne v sobotu, sú bez prehry už len dva tímy z osemčlenného pelotónu – Komárno a Svidník. Prešovčania si podľa papierových predpokladov poradili s mladými slovenskými reprezentantmi, keď ich zdolali 3:0.

Svidníčania zaskočili úradujúceho majstra z Bratislavy, keď na jeho palubovke vyhrali 3:2. Parádny súboj medzi sebou zviedli aj Adrián Vančo s Renonom Saltonom, keď mikrosúboj vyhral síce slovenský univerzál 37:26, ale jeho tím napokon podľahol v tajbrejku. Komárno hladko zdolalo nováčika z Banskej Bystrice a Myjavčania stratili v Nitre set, keď v zápase odohrali tri vyrovnané koncovky.

Niké Extraliga muži – základná časť – 2. kolo – sobota: 


VK MIRAD UNIPO Prešov – SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF 3:0 (16, 22, 12)
Rozhodovali: Soták a Dunčko, 210 divákov.


VK MIRAD UNIPO: Suchanič 6, Tasev 8, Gulák 10, Ščerba 18, Jendrejčák 12, Barták 4, liberovia Turis a Falat (Rosina 1, V. Rzyman 6, Anderko 2, M. Červeň ml. 0, Čoma 0). Tréner: E. Digaňa.
SŠŠ: Brzáč 5, Kapina 2, D. Stríž 6, Rendla 5, Pijáček 5, Belas 3, liberovia Gábor a Fris (Belička 0, F. Makónyi 2, Belej 0, Bartík 0). Tréner: M. Kardoš.  


Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Na jednej strane Trenčín hrýzol, my sme potrebovali víťazstvo ako soľ. Som rád, že som mohol dať šancu všetkým hráčom v kádri, aby sme si vyskúšali s chlapcami čo funguje. Súhra naďalej nie je ideálna, ale ideme a pracujeme pomaličky. Verím, že to do play-off stihneme.“


Marek Kardoš, tréner SŠŠ: „Prehra je započítaná. Boli tam veľmi dobré veci, napríklad Jakub Brzáč do momentu, ako sme dali von Rendlu, potom on. Nahrávač odohral dva veľmi dobré sety. Tá úroveň a tá intenzita podania, proste my ešte nie sme zvyknutí, že to takto rýchlo letí a nedokážeme vydržať sa koncentrovať celý čas na takýto dospelý volejbal. Ideme krok za krokom. Ja som veľmi spokojný s dvoma setmi. Potom mi vadí, že keď sa dostaneme pod tlak, tak sa nerozprávame, uzatvárame sa do seba. Aby sme z toho dokázali vyjsť von, musíme sa tešiť a komunikovať. Chalani zatiaľ ešte tieto skúsenosti nemajú, to chce čas.“

Hráči zápasu: Ján Jendrejčák (VK MIRAD UNIPO Prešov) – Martin Rendla (SŠŠ Trenčín-Projekt RD SVF)

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
V 3. kole základnej časti Niké extraligy vycestujeme za súperom na Kopanice. Šláger proti družstvu TJ Spartak Myjava odohráme v predohrávke v piatok (6.10.2023) o 19:00 hod. Držte nám palce pri komentovanom online prenose cez NikéTV.

Pri nasledujúcom domácom stretnutí sa uvidíme až o dva týždne (14.10.2023) o 16:00 hod. v Športovej hale Prešovskej univerzity. Zverenci trénera Erika Digaňu budú v rámci 4. kola hostiť nováčika ŠK Tatran Banská Bystrica Slovenská Ľupča.

FOTO: Veronika Mihaliková

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu