Prvá domáca previerka proti Svidníku v náš prospech

Utorkové sviatočné popoludnie (29.8.) odohrali zverenci trénera Erika Digaňu prípravný zápas proti hráčom TJ Slávia Svidník. Pre Prešovčanov bola herná previerka prvou domácou od začiatku prípravy. Diváci mali prvýkrát možnosť vidieť v prešovských farbách nahrávačov Iva Rosinu a Petra Bartáka, smečiara Adama Čomu a ešte vtedy nepredstaveného srbského blokára Ivana Taseva. V hosťujúcom tíme zo severovýchodného Slovenska sa premiérovo predstavili traja Brazílčania, hráči z mládežníckych kategórii či skúsený navrátilec Juraj Jurko.

VK MIRAD UNIPO Prešov – TJ Slávia Svidník 3:1 (13:15, 25:21, 25:22, 26:24) 

Prešov: Anderko 6, Tasev 3, Gulák 17, Ščerba 17, Jendrejčák 12, Barták 0, liberá Turis a Falat (Rosina 0, Suchanič 0). Tréner: Erik Digaňa.

Svidník: R. Vitko 1, Sopko 9, Moraes 10, Salton 10, ? 6, Šellong 9, liberá M. Vitko a B. Paňko (Jurko 1,Bognár 1). Tréner Rastislav Paňko.

Pozn.: údaje sú z prvých 3 setov.

Vyjadrenie Erika Digaňu: ,,Tento prípravný zápas s priateľmi zo Svidníka by som ani nenazýval zápasom. Dnes sme boli konečne v nejakej plnej zostave, boli sme asi 10 dní bez nahrávačov. Bol tu Peter Barták, ktorý sa vrátil z reprezentácie, síce zranený, ale aspoň trošku si zahral. Ivo Rosina bol zase po antibiotikách a včera sa vrátil. Preto to dnes hrali tak pol na pol. Som rád, že sa nikto nezranil a že sme to pekne zvládli. Obranu, ktorú sme intenzívnejšie trénovali, nám aj fungovala. Horšie to bolo na side-oute, ale to je vec súhry a najbližšie obdobie sa jej budeme venovať.”

 

,,Myslel som, že sa budeme viac zohrávať s novými nahrávačmi, ale nebolo to možné,“ povedal tréner k zhrnutiu augustovej prípravy. ,,Preto sme sa viac venovali obrane a tomu nasvedčuje aj 18 blokov z 3 scoutovaných setov v dnešnom tréningu. Pri dohadzovaných loptách je to dobré číslo a zodpovedá to veľa ubráneniam. Aj po horšej prihrávke tam bolo minimum chýb. Teší ma to a to je cesta, ktorou sa chceme uberať. Tento mesiac bol náročný hlavne fyzicky. Chlapci dostávali veľa zabrať v posilňovni, mali sme nejaké kondičné bloky, ktoré zvládli. Najbližšie obdobie sa budeme venovať súhre a trošku to zminimalizujeme, viac sa budeme venovať volejbalu.”

Foto: Veronika Mihaliková 

 

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu