Piatym kolom pokračovala Niké Extraliga mužov. V ňom sa vo všetkých troch zápasoch viac darilo hosťom, ktorí dovolili domácim získať len jeden set. Komárno aj VKP zdolali hladko Svidník resp. Prievidzu a Myjava si v štyroch setoch poradila s Prešovom. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov neprelomili nezdary z uplynulých týždňov ani v 5. kole Niké Extraligy mužov. Na domácom ihrisku podľahli hráčom z Kopaníc 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 22:25). Zverenci trénera Erika Digaňu bojujú so zdravotnými absenciami i nesúhrou. O týždeň čaká Šarišanov meranie síl v európskom pohári Challange Cup (8.11.2022 o 18:00 hod.) a dovtedy majú pred sebou niekoľko tréningových výziev.

Hráčom zápasu na strane Prešova sa stal domáci kapitán Michal Ščerba, ktorý si pripísal 21 bodov. Za hostí si ocenenie MVP od trénera vyslúžil mladý univerzál Tobias Viskup, ktorý pomohol svojmu družstvu ziskom 23 bodov.

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-19, -22, 22, -22)

VK MIRAD UNIPO: Gulák 9, Ščerba 21, Jendrejčák 9, Goč 7, Smolej 10, Baslar 6, libero Turis (Suchanič 1, Hudák 0, V. Rzyman 12). Tréner: E. Digaňa.

TJ SPARTAK: Valo 1, Konc 17, M. Zeman 10, Viskup 23, Watzka 14, O. Zeman 2, liberá Šíma a S. Paňko (Pollák 0, M. Donec 0, Š. Rzyman 0). Tréner: V. Osipov.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Oproti predchádzajúcim zápasom som povedal chlapcom, že proti Myjave to bude dôležitý výkon a výsledok neovplyvníme. Napriek všetkým chorobám a ostatným okolnostiam musím povedať, že som na chlapcov hrdý. Odovzdali zo seba výkon v rámci možností a so sebazaprením, ale myslím si, že stále je na čom stavať. V prvých dvoch prehrách nemôžem hľadať výhovorky, rovnako ani v tomto prípade. My sme v profesionálnom športe, kde sú buď výsledky alebo výhovorky, takže ja reálne musím povedať, že výsledok zápasu je prehra. Sponzori sa nepotešia, ale ja ako tréner vidím, že ten výkon mal grády, bolo tam oduševnenie, boli tam emócie, ktoré som potreboval vidieť. Chlapci dali zo seba čo momentálne mohli, takže z tohto pohľadu môžem zápas hodnotiť len kladne.“

Ján Jendrejčák, blokár VK MIRAD UNIPO: „Prvý set sme začali trošku s chybami, ktoré sa natiahli aj do druhého setu. Potom sme sa trošku prebudili a začali sme lepšie hrať, ten tretí set bol v našej réžii. Vo štvrtom sete sme opäť začali robiť chyby a potom sa to už ťažko doťahovalo. Myjava hrala celkom dobre, bol to ťažký súper.“

Vitalij Osipov, tréner TJ Spartak: „Ja by som povedal, že sme odviedli dobrú prácu a hráči predviedli dosť dobrý výkon. Teší ma aj to, že sme v tomto zápase neurobili veľa chýb. Hráči splnili to, čo sme hovorili pred zápasom. Taktiky nám vyšli takmer všetky, s celkovým výkonom chlapcov som spokojný a taktiež aj s výsledkom zápasu.“

Hráči zápasu: Michal Ščerba (VK MIRAD UNIPO Prešov) – Tobias Viskup (TJ Spartak Myjava)

Divákov: 210

Rozhodovali: Igor Porvazník, Peter Höger. Čiaroví rozhodcovia: Maroš Sopko, Oleg Blicha

NAPÍSALI O NÁS:

Po dohode oboch tímov sa nasledujúci zápas 6. kola Niké Extraligy mužov odohá v náhradnom termíne 30.11.2022 (streda) o 17:00 hod.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu