Proti Ľubovni doma hladko 3:0

Volejbalová extraliga pokračovala v sobotu 10. kolom. Muži hostili na palubovke Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej tím VKM Stará Ľubovňa. Papierové predpoklady sa preniesli na ihrisko. Odveta úvodného zápasu sezóny vyznela opätovne víťazne v náš prospech pomerom  3:0 (21, 20, 18).

Stará Ľubovňa, ako posledné družstvo tabuľky pricestovalo do Prešova zabojovať. Naši chlapci od prvej lopty potvrdzovali rolu favorita. Už v polovici prvého setu si vybudovali 3-bodový náskok. Napriek snahe hostí sa v koncovke set zdramatizovať nepodarilo. Po prvých minútach zápasu svietilo na ukazovali priaznivé skóre 1:0 po zisku setu 25:21.

V druhom sete sa vyrovnaná partia hrala výrazne dlhšie. V dôsledku neúspešného servisu, Ľubovňa dokonca v jeden moment vyhrávala 16:17. Nasledovala však šnúra prešovských úspešných bodov. Ani v závere druhého setu naši hráči súpera do vážnejšieho tlaku nepustili. Set ukončil prudkým smečom na 25:20 Michal Hudák.

Rytmus hry sa nezmenil ani v jeho treťom dejstve. Útočná hra stála našich niekoľko bodov, ale hostia to vo svoj prospech nevyužili. Od polovice tretieho setu dostali šancu hráči z našej lavičky. Stav zápasu trpezlivo kontrolovali a v jeho koncovke sa niekoľkými peknými útokmi zaskvel mladý Šimon Gula. Zisk setu na 25:18 a celkové víťazstvo zápasu potvrdil blokár Ivo Mikovčík. Na mene hráča zápasu sa zhodli obaja tréneri. Stal sa ním Martin Sopko, ktorý spolu s Vladimírom Katonom prispeli k nášmu úspechu  zhodne 17-timi bodmi.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Zápas sme mali pod kontrolou i keď Stará Ľubovňa hrala v prvom aj druhom sete dobrý volejbal. Ukázala sa herná kvalita, aj keď z našej strany to ešte stále nie je 100%-né.“

Ján Senko, tréner VKM Stará Ľubovňa: „Dnes z našej strany veľmi dobrý výkon, hlavne prvé dva sety, ale ani v nich sme sa nevyhli vlastným chybám, ktoré sme robili viac po sebe aj v nevhodnú chvíľu. Tým pádom sme nemohli uhrať ani jeden set. Blahoželám domácim k víťazstvu.“

Počet divákov: 178
Rozhodovali: Peter Čunočka, Martin Smolko

Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (25.11.2017) o 16:00 hod. proti nováčikovi extraligy, tímu MVK Zvolen.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy