Proti Komárnu bod, spoznali sme štvrťfinálových súperov

Štyrmi zápasmi 14. kola vyvrcholila v sobotu základná časť extraligy volejbalistov. Pred víkendom bol už len jeden otáznik a to konkrétne ten, kto obsadí piate a kto šieste miesto. V priamom súboji si piatu priečku po víťazstve 3:2 nad Košicami vybojoval Svidník. V ďalších dueloch vyhralo Komárno nad lídrom z Prešova tiež v piatich setoch (hralo sa v Nitre), druhá Myjava zvíťazila v Trenčíne 3:1 a tretí VKP Bratislava nestratil doma ani set s Prievidzou.

Vo štvrťfinále play-off, ktoré sa začína už v stredu 10. februára a hrá sa na tri víťazné zápasy, sa stretnú Myjava s PrievidzouVKP s Košicami a Komárno so Svidníkom. Víťaz základnej časti Prešov postúpil priamo do semifinále, pretože Trenčín vo vyraďovacej časti štartovať nebude.

RIEKER UJS KOMÁRNO – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:2 (23, -18, 19, -23, 12) – hralo sa v Nitre (MŠH Klokočina)
Rozhodovali: Sarka a Královič, bez divákov.

Komárno: Sánta 9, Tarabus 3, Kasperkevič 4, Kubš 7, Mačuha 11, Mlynarčík 19, liberá Turis a Pati-Nagy (Százvai 11, Ogurčák 16, Rak 6, Forró 3). Tréner: R. Pělucha.
Prešov: Mudo 10, Feňo 3, M. Sopko st. 19, Macko 7, Szarek 19, Drobňák 10, libero T. Lampart (Velička 0, Ščerba 4, Mikovčík 2). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Peter Mlynarčík (Komárno) – Lukasz Szarek (Prešov)

Priebeh: Komárno nastúpilo už od úvodného setu v pozmenenej zostave oproti tej základnej, ktorú u domácich vidíme takmer počas celej základnej časti. Súpera sa však nezľaklo a aj keď si v prvom sete vytvorilo náskok, domáci už v úvode zmazalo a potom malo mierne navrch Komárno. V dramatickom závere si mierny náskok domáci nenechali vziať, ale druhý set začali hostia lepšie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Vytvorili si náskok, ktorý už nedovolil zverencom Robina Pěluchu pomýšľať na úspech v druhom dejstve. V tom treťom sa Komárno podaril obrat pri stave 1:6 a 3:7, kedy sa dostalo do vedenia 10:7 a v druhej polovici tohto setu už jasne dominovalo. Štvrtý set bol ťahanie sa za prsty z oboch strán a v dramatickej koncovke to už-už vyzeralo na zisk setu a zápasu pre Komárno, Prešovčania sa nevzdali a vyrovnali na 2:2. Zverenci Mareka Kardoša v tajbrejku vyhrávali už 7:3 a zdalo sa, že ho majú pevne v rukách. Nezlomní a euforicky hrajúci Komárňania, ktorých prechodný domov na tento zápas bol v Nitre, dokázali otočiť vývoj stretnutia a o senzačnom obrate viedli 11:8. Trojbodový náskok už stačil v ich aktuálnom mentálnom nastavení na to, aby sa tešili z cenného víťazstva nad víťazom základnej časti.

Zaujímavosti: Duel sa hral v Nitre, pretože v Mestskej hale v Komárne dočasne zriadili testovacie centrum na COVID-19. V základnej zostave Prešova nastúpil skúsený 37-ročný nahrávač Kamil Feňo, ktorý odohral svoj prvý extraligový zápas od 14. apríla 2018. Šarišania ho stiahli z „volejbalového dôchodku“ po tom, ako Peter Porubský musel ísť na operáciu menisku. Za Komárno nastúpil prvýkrát v základe od príchodu z Prievidze nahrávač Maroš Kasperkevič. Minimálne jeden blok zaznamenal každý z hráčov Komárna, spolu ich nazbierali 16, najviac Filip Mačuha (4). Pre Sopka to bol zápas číslo 200 od jeho návratu na slovenské palubovky v sezóne 2014-15. Nazbieral v nich 3068 bodov.

Lídri: Domáci univerzál Peter Mlynarčík si pripísal 19 bodov (1 eso, 2 bloky, 62% útok), stihol len za tri úvodné sety. František Ogurčák hral až od tretieho dejstva a nazbieral 16 bodov. V drese Prešovali mali po 16 bodov Martin Sopko st. a Lukasz Szarek. Sopko dal 5 es.

Robin Pělucha, tréner Komárna: „Aj napriek tomu, že ani jednému družstvu už v podstate o nič nešlo a tabuľkové postavenie by sa nezmenilo, veľmi ma teší, že sme dnes podali bojovný výkon a nevypustili sme to. Bol to dobrý zápas, nastúpili sme v pozmenenej zostave v každom sete, čo bolo aj cieľom, keďže sme potrebovali rozohrať niektorých hráčov. Atmosféra bola skvelá, veľká škoda, že na takýto zápas nemôžu prísť diváci, pretože by si to pravdepodobne poriadne užili. Verím, že sme sa dobre naladili na blížiace sa play-off.“

Marek Kardoš, tréner Prešova: „Znova sa potvrdilo, že my musíme hrať o niečo, aj napriek tomu, že máme malú zápasovú prax, tak hráči, ktorí dnes nastúpili, nehrali až tak dobre ako som si predstavoval. Nebolo to z našej strany v poriadku čo sa týka obrany, len sme čakali, vedeli sme, že Komárno si bude šetriť svojich hráčov na stredu. Jednoducho sme sa nechali uniesť atmosférou zápasu. My potrebujeme každý zápas hrať naplno, aby sme sa nejakým spôsobom rozohrali. Musíme si vážiť každý jeden zápas, no dnes sme sa viezli na vlne, že o nič nejde.“

Pavúk mužského play-off je kompletný, prvé súboje štvrťfinálových sérií (na 3 výhry) štartujú už v stredu (10.2.2021). Koho favorizujete na postup do semifinále? O priebežných výsledkoch vás budeme informovať na našich sociálnych sieťach.

Zdroj: svf.sk

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy