Prípravné zápasy proti Svidníku a Strážskemu úspešné

Začiatkom septembra absolvovali muži dva prípravne zápasy. Jeden odohrali doma so Svidníkom. Na druhý vycestovali k prvoligovému šampiónovi do Strážskeho.

Zápas proti Svidníku skončil pre Miraďákov priaznivým výsledkom 3:2. Napriek víťazstvu si je tréner aj hráči vedomí, že išlo o tréningové tempo, keďže oba tímy sú momentálne v určitej fáze prípravy. „Mne išlo hlavne o to, aby som z hry pozbieral čo najviac informácií o mojich chlapcoch a na základe nich sme si stanovili pár cieľov na zlepšenie hry, na ktorých pracujeme. Každý set hral niekto iný a zahrali si aj naši mladí a noví hráči“, zhodnotil tréner Erik Digaňa. 

Druhý prípravný zápas odohrali muži v Strážskom. Tím súpera bol zložený z bývalých extraligistov, ktorí majú svoju kvalitu a hrajú nepríjemný volejbal zameraný na zvládnutú organizáciu v obrane a následné vytĺkanie. „Zámerne som hľadal súpera, ktorý nám ukáže, ako sme na tom s chladnokrvnosťou. Strážske hralo veľmi dobre, ale opäť sme vyhrali 3:2 a som rád, že sa na ihrisku vystriedali všetci hráči. Prípravné zápasy mi ukazujú, na akých detailoch máme pracovať. Verím, že to za mesiac ešte doladíme na takú úroveň, ktorá ulahodí oku diváka“, dodal tréner.

Muži cez týždeň odohrali ďalšie prípravné zápasy v Poľsku, kde ich preveril tím Soligorsku a tiež reprezentácia Kamerunu. O výsledkoch vás budeme čoskoro informovať. Cez víkend cestujú na turnaj do Komárna. 

FOTO: klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy