Prešovčania dnes v nadstavbe hostia Nitru

Po prestávke pokračuje ďalšia časť volejbalovej extraligy. Prešovčania dnes o 18. hodine privítajú na domácej palubovke súpera z Nitry.
PREŠOV. Po základnej časti extraligovej súťaže ušiel prešovským volejbalistom o vlások postup medzi elitné kvarteto.

K Humennému a VT Unicef Bratislava sa pripojili prvé dva tímy tejto časti súťaže, a to Svidník s Myjavou. Prešovskí volejbalisti teda budú bojovať o play-off so zvyšnými účastníkmi extraligy. Medzi nimi sú jednoznačnými favoritmi.

Karty by v nadstavbovej časti mohla zamiešať Nitra. Práve s týmto súperom sa volejbalisti VK Mirad PU stretnú dnes o 18. hodine v športovej hale Prešovskej univerzity.

Hoci súper nepríde odovzdať body zadarmo, favoritom je domáci tím. Bude sa snažiť potvrdiť dobrú fazónu z predchádzajúcich duelov.

Tréner Ľuboslav Šalata si bol súpera pozrieť priamo na jeho palubovke a vie, čo od neho môže čakať. Prešovčania teda jednoznačne idú za víťazstvom. Až na druhé libero Ogurčáka sú všetci hráči fit.

V nadstavbovej časti o 5. až 9. miesto bude celok VK Mirad PU Prešov najmä cibriť formu pred vyraďovacími bojmi o medaily.

Prešovský kouč už avizoval, že dá priestor viacerým hráčom z lavičky a káder má potenciál na to, aby zdolal aj silných rivalov v bojoch, v ktorých pôjde do tuhého. Najprv si však musia poradiť so súpermi z nadstavby.