Prešov zdolal Nitru 3:1

Prešov zdolal Nitru 3:1 a ujal sa v sérii vedenia

 

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vstúpili do play off úspešne. Líder extraligovej súťaže po základnej časti i nadstavbe potvrdil úlohu favorita a zdolal Nitru 3:1. Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu sa vo štvrťfinálovej sérii, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, ujali vedenia 1:0. Domáce prostredie využili aj hráči ŠK Chemes Spišská Nová Ves, ktorí zdolali Spartak Myjava 3:0 (25, 23, 17).

Druhý zápasy sú na programe v stredu 11. marca v Nitre a v Myjave. V nedeľu vstupujú do play off Komárno a Svidník.

Extraliga mužov 2014/2015 – play-off – štvrťfinále – prvé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov – VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (6, -23, 12, 19) – stav série: 1:0 –


88 min, rozhodovali: Sluk a Servický, 300 divákov.
Prešov: Feňo 3, M. Sopko st. 14, Macko 11, Rajduga 11, Drobňák 13, Červeň 7, libero T. Lampart (Faron 1, Mikovčík 0, Lux 2). Tréner: Ľ. Šalata.
Nitra: Petrík 1, Galandák 1, Zapala 6, Sťahuliak 11, Ludha 11, Marciš 1, libero Turis (Mečiar 8, Kalužný 1, Hláčik 2). Družstvo viedol: J. Benčo.

exm_2014_2015_play_off_presov_nitra_vv

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Do zápasu sme vstúpili úspešne. Kvalitným servisom sme donútili súper hrať z ťažkých pozícii, v ktorých sa mnohokrát dopúšťal chýb v útoku a vynikla naša obrana na sieti aj v poli a set sme pohodlne vyhrali. V druhom sme ľahkovážnejším herným prejavom pustili mladíkov z Nitry do hry, ktorí si v závere setu priklonili šťastie na svoju stranu a nečakane v ňom zvíťazili. Väčšiu drámu sme ale zlepšeným výkonom v druhom a treťom sete nepripustili.“

Jozef Benčo, asistent trénera Nitry: „Vedeli sme, že Prešov je veľmi dobré, kompaktné družstvo, veď boli na 1. mieste v základnej časti. Išli sme do zápasu s tým, že musíme podať výkon nad svoje možnosti a na hranici rizika. Nevychádzal nám servis. Súper naopak dobre podával, prihrával a útočil. Som rád, že chalani po prvom sete, ktorý sme prehrali vysoko našli v sebe odvahu a dokázali sme druhý set vyhrať a tretí aspoň priaznivo prehrať. Ešte raz by som chcel pogratulovať Prešovu k víťazstvu. Bol to súper nad sily našich mladých hráčov.“