Prešov zdolal Chemes aj piatykrát (ideme do play off z prvého miesta)

Prešov zdolal Chemes aj piatykrát

 

V extralige mužov sa v sobotu hrali štyri zápasy. V šlágri 7. kola skupiny o 1.-6. miesto vyhral vedúci tím tabuľky VK MIRAD Prešov nad palubovke ŠK Chemes Spišská Nová Ves 3:1 a definitívne pôjde do play-off z prvého miesta. Nezaváhal ani druhý Spartak VKP Komárno, ktorý zvíťazil v Trenčíne nad mladíkmi z COP takisto 3:1.

Prešov nastúpil bez prvého univerzála Marcela Luxa, ale duel veľmi dobre na jeho pozícii zvládol Michal Rajduga. V útoku ťahal tím kapitán Martin Sopko, ktorý nazbieral 16 bodov, z toho dal 3 esá a pridal 3 bloky. Štyrmi blokmi sa blysol Ľuboš Macko, dva pridalMichal Červeň. V drese domáceho Chemesu zaznamenal 21 bodov univerzál Peter Mlynarčík. Prešov zdolal Chemes v tejto sezóne vo všetkých piatich vzájomných dueloch – štyrikrát v extralige a raz v semifinále Slovenského pohára.

V skupine o 7.-10. miesto vyhrali volejbalisti VK Slávia Svidník na palubovke VK KDS Šport Košice 3:0 a zabezpečili si tak miestenku do play-off. Hráči VKM Stará Ľubovňa prehrali s VK Ekonóm SPU Nitra 2:3 a najvyššiu súťaž budú zachraňovať v prelínacej súťaži. Bitku o play-off zvedú Nitra a Košice. Do konca nadstavby sú ešte tri kolá. Nitra hrá doma so Svidníkom, v Košiciach a Starej Ľubovni, Košice nastúpia v Starej Ľubovni, s Nitrou a vo Svidníku. Oba tímy majú po 8 víťazstiev, ale Nitra nazbierala o dva body viac.