Prešov štvrtý Myjava bronz

Volejbalisti Spartak VKP Myjava získali bronzové medaily. Zverenci trénera Martina Májeka vyhrali v stredu na domácej palubovke nad VK MIRAD PU Prešov 3:1 a v celej sérii triumfovali 3:0 na zápasy. Spartak VKP Myjava po fúzii Spartaka Myjava a VKP Bratislava získal prvú bronzovú medailu v histórii klubu.

Extraliga mužov – o 3. miesto, tretí zápas:

Spartak VKP Myjava 3:1 VK MIRAD PU Prešov

(25:17, 25:20, 19:25, 25:19)

konečný výsledok série: 3:0, Myjava obsadila 3. miesto 110 min, rozhodovali: Schimpl a Sarka, 400 divákov

Myjava: Martin Mikula 3, Lech 20, Hinduliak 6, Kriško 15, Mračko 9, Pělucha 8, libero Ochodnický (Leškanič 0, Pipa 0, Halaj 0, Durec 0). Tréner: M. Májek.

Prešov: S. Lampart 4, Rajduga 2, Lux 9, Faron 4, Hudák 14, Macko 7, libero T. Lampart (Peleščák 0, Andráš 0, Závacký 0, Digaňa 3). Tréner: Ľ. Šalata.

Prvé dva sety boli jednoznačne v réžii domácich a vyzeralo to, že o držiteľovi bronzu je rozhodnuté. Prešov však potvrdil, že nie je družstvo, ktoré sa len tak vzdáva. Do tretieho setu mal raketový nástup a domácich k ničomu nepustil. Myjavčanom nepomohli ani striedania a vyzeralo to Prešov smeruje do tie-breaku. Vo štvrtom sete sa v drese domácich vrátila na ihrisko základná zostava a postupne si vytvorila náskok, ktorý znamenal, že bronz putuje na kopanice.

Martin Májek, tréner Myjavy: „Som rád, že sme Prešov v tejto sérii porazili. Vedeli sme, že to nebude jednoduché a tak aj bolo. Máme bronz, ale stále ma mrzí semifinále, ktoré sme nezvládli podľa našich predstáv.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Prvé dva sety jasne v réžii Myjavy. V treťom sete sa nám podarilo dostať do hry, niečo sme zablokovali, niečo zahrali domáci do autu a vyzeralo to nádejne. Vo štvrtom sete sme hrali dobre do stavu 7:4, potom sme sa dostali po tlak a nezvládli dôležité lopty. Koncovku už mala Myjava pod kontrolou.“

Zdroj: Spartak VKP Myjava, SVF