Prešov sa po prehre v Perugii lúči s CEV Cupom

Volejbalisti VK MIRAD Prešov prehrali v odvetnom zápase osemfinále európskeho pohára CEV na palubovke popredného talianskeho klubu Sir Safety Conad Perugia 0:3 a keďže rovnakým skóre prehrali aj na domácej palubovke, lúčia sa s pohárovou Európou.

CEV CUP, osemfinále – odveta:
Sir Safety Conad Perugia (Tal.) – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (12, 16, 16)
Zápas trval: 68 minút, rozhodovali: Kuzmanovič (Bos. a Herc.), Georgiadis (Gréc.), 1100 divákov.
Perugia: Birarelli 6, De Cecco 2, Kaliberda 4, Buti 6, Atanasijevič 10, Russell 12, libero Giovi (Dimitrov 2, Tzioumakas 5, Elia 3, Holt 6, Fanuli 0). Tréner: S. Kovač.
Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 9, Macko 3, Rajduga 4, Lux 0, Červeň 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík 0, Digaňa 2, Drobňák 0, Peleščák 2). Tréner: Ľ. Šalata.
/prvý zápas 3:0, postúpila Perugia/

Perugia už s novým trénerom Slobodanom Kovačom, ktorý pred necelým týždňom nahradil na lavičke Argentínčana Castellaniho, mala od začiatku navrch a potvrdzovala úlohu favorita. V základnej zostave nastúpil už aj hviezdny srbský univerzál Atanasijevič, ktorý do Prešova na prvý zápas necestoval. Prvý set vyhral štvrtý tím prestížnej talianskej ligy 25:12. V úvode druhého dejstva sa slovenský majster ako tak držal, ale v druhej časti domáci dominovali a vyhrali 25:16. Tretí set mal podobný priebeh, obaja tréneri prestriedali základné zostavy a Perugia poľahky vyhrala 25:16. Vo štvrťfinále sa taliansky tím stretne s nemeckým Dürenom, Prešov v pohárovej Európy končí.

„Bolo veľmi náročné hrať proti špičkovému tímu ako je Perugia. Vedeli sme, že je medzi nami obrovský rozdiel, ale snažili sme sa podať čo najlepší výkon. Na viac to nestačilo, ale užili sme si atmosféru a všetko tu bolo perfektné,“ povedal po zápase pre cev.lu prešovský univerzál Jozef Peleščák.