Prešov sa na Charkov naladil víťazne

Prešov sa na Charkov naladil víťazne

 

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v nedeľňajšom zápase 9. kola extraligy mužov nad VKM Stará Ľubovňa hladko 3:0 a zaznamenali šiesty triumf v sezóne. Obhajca majstrovského titulu sa tak dobre naladili na zápasy európskeho pohára CEV, v ktorom sa v utorok a v stredu stretne dvakrát doma s ukrajinským Lokomotivom Charkov. V druhom dnešnom zápase vyhrali volejbalisti Spartak UJS VKP Komárno v bratislavskej hale PKO nad TJ Spartak Myjava 3:1.

Volejbalová extraliga mužov, 9. kolo:
VK MIRAD PU Prešov – VKM Stará Ľubovňa 3:0 (17, 13, 18) – štatistika
Zápas trval 70 minút, rozhodovali: A. Sluk a J. Servický, 400 divákov.
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 6, Mikovčík 8, Lux 9, Drobňák 7, Červeň 3, libero T. Lampart (Feňo 0, Peleščák 5, Macko 4, Digaňa 4, Rajduga 7). Tréner: Ľ. Šalata.
Stará Ľubovňa: Matušovský 1, S. Lampart 3, Malachovský 6, Faron 2, Šoltys 10, Németh 6, libero M. Senko (Buvalič 0, Mertiňák 0, Folvarčík 0, Žák 0). Tréner: J. Senko.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Tento zápas sme brali ako súčasť prípravy na pohárové zápasy, ktoré nás čakajú začiatkom tohto týždňa. Chlapci hrali s chuťou. Vytvárali sme na súpera dostatočný tlak na servise, ktorým sme nútili hráčov Starej Ľubovne do útoku prevažne z okrajov siete, kde sme mali solídne sformovanú obranu. Vyskúšali sme si v zápase súhru základnej zostavy s obidvoma nahrávačmi a počas druhého a tretieho setu sa do hry zapojili všetci striedajúci hráči. Som rád, že tento zápas nás nestál veľa síl, ktoré budeme potrebovať proti oveľa zdatnejšiemu súperovi z Charkova.“

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Dnes sme chceli kvalitného súpera potrápiť, čo sa nám však nepodarilo. Domáci ťažili z veľmi dobrého servisu. My sme mali stále problém s prihrávkou a k tomu sme pripojili dalšie nevynútené chyby a o výsledok bolo postarané.“

03

 

07

35

36

40