Prešov s 13. víťazstvom

Favoriti v sobotu v extralige mužov nezaváhali, Prešov s 13. víťazstvom

Ani jeden z favoritov nezakopol v sobotňajších dueloch 13. kola extraligy mužov. Líder tabuľky Prešov zdolal doma Košice 3:0 a tešil sa z 13. triumfu v sezóne. V ďalších dueloch vyhralo Komárno nad Starou Ľubovňou 3:0, Prievidza zvíťazila takisto v troch setoch v Trenčíne, Myjava zdolala Svidník 3:1 a Humenné nedalo šancu Nitre a zvíťazilo 3:0. V nedeľu sú na programe štyri zápasy 14. kola, duel Prievidza – Myjava (3:0) prehrali vo štvrtok.

Extraliga mužov – 13. kolo:

VK MIRAD PU Prešov – VK KDS Šport Košice 3:0 (20, 16, 16) 
74 min, rozhodovali: Höger a Porvazník, 300 divákov.
Prešov: Feňo 1, Lux 17, Hudák 9, Macko 9, Červeň 4, Digaňa 7, liberá T. Lampart a Pavlinský (Závacký 2, Drobňák 8, Faron 4, Rajduga 4). Tréner: Ľ. Šalata.
Košice: Maroš Sopko 0, Vokál 6, Savio 3, Škvarek 3, R. Németh 6, Kríž 11, libero Haky (Nagy 1, Gurňák 0, Šimoňák 0). Hrajúci tréner: R. Škvarek.

V derby geograficky blízkych mužstiev boli Prešovačania jasným favoritom a po dobrom výkone s prehľadom zváťazili 3:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V dnešnom zápase sme sa pomalšie rozbiehali kde sme nevedeli nájsť herný rytmus. Nedarilo sa nám ukončovať v protiútoku ponadrážané útoky súpera, urobili sme niekoľko chýb na podaní a celý set sme sa do servisu nevedeli trafiť. V druhom sete sme sa postupne rozohrali k lepšiemu výkonu, ku ktorému sa pridali všetci striedajúci hráči a na víťazstve majú rovnocenný podiel. Boli sme lepší vo všetkých herných ukazovateľoch preto je naše víťazstvo absolútne zaslúžené.“

Radovan Škvarek, hrajúci tréner Košíc: „Na začiatku to bolo take oťukávanie a akoby sme čakali a to sme nemali. My sme mali byť tí ktorí mali byť naburcovaní a hrať agresívnejšie hlavne v útoku. V prvom sete sme sa to istého stavu ťahali a po úsoešnom servise súpera nám súper odskočil. V posledných pár zápasoch to vyzerá akoby sme strácali chuť do volejbalu a to je vážne lebo nemáme toľko tréningov ako dnešný super takže budeme musieť niečo zmeniť.“