Prešov je lídrom extraligy

Prešov je lídrom extraligy, v tajbrejku otočil zo 7:10 na 15:10

Vo víkendových zápasoch extraligy volejbalistov vyhral VK Mirad PU Prešov nad Prievidzou 3:1 a Komárnom 3:2 a je jediným mužstvom, ktoré v tomto ročníku  najvyššej súťaže ešte neprehralo.

PREŠOV. Oba zápasy priniesli v dobrej športovej atmosfére volejbal veľmi dobrej úrovne, zvlášť zo sedadiel dvíhal nedeľňajší súboj s Komárnom, v ktorom Prešovčania uštedrili zverencom Daniela Oravca prvú extraligovú prehru.

A to domáci v tajbrejku prehrávali 7:10… K slovu sa však dostal ich kapitán Martin Sopko st., ktorý sa svojím servisom postaral o víťazný obrat.

Sopko to vzal do rúk

„Do zápasu s Komárnom sme vstúpili dobre, súpera sme mali dobre zmapovaného,“ poznamenal tréner Prešova Ľuboslav Šalata.

„Vychádzali nám situácie, ktoré sme si pripravovali, aj keď niekoľko chybičiek v prvom sete bolo. V druhom sete sa však potvrdilo, že hráme proti silnému rivalovi, ktorý ukázal svoju kvalitu, bol výrazne lepší na blokoch. Zápas zákonite vyústil do tajbrejku, lebo v je