Prešov aj Komárno vstúpili do semifinále víťazne

V extralige mužov sa v stredu začali semifinálové série. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov zdolali vo východniarskom derby ŠK Chemes Spišská Nová Ves 3:0 a dobre vstúpili do série na tri víťazstvá aj víťazi Slovenského pohára Spartak VKP Komárno, ktorí zdolali VK Prievidzu takisto v troch setoch. Druhé zápasy sú na programe v piatok v Prievidzi a v sobotu v Spišskej Novej Vsi.

Extraliga mužov – semifinále – 1. zápasy (na 3 víťazstvá):

VK MIRAD PU Prešov – ŠK Chemes Spišská Nová Ves 3:0 (24, 23, 16) – stav série 1:0

92 min, rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 500 divákov.

Chemesáci viedli v prvom sete 8:6, ale domáci rýchlo vyrovnali a nasledoval veľmi vyrovnaný priebeh. Hostia v koncovke viedli po útoku Jakubova 22:20, ale Prešov sa sériou troch bodov dostal do vedenia 23:22, keď sa blokom blysol nahrávať Feňo. Dramatickú koncovku napokon rozhodol domáci kapitán Martin Sopko, ktorý použil svoju najsilnejšiu zbraň, servis a dal eso. V druhom sete vyhrával Chemes po Mlynarčíkovom útoku 11:9, ale potom opäť zaúradoval Sopko a dvomi esami za sebou strhol vedenia na stranu domácich – 13:11. V koncovke získali Prešovčania brejk na 23:21 a druhé dejstvo ukončil ďalší skúsený hráč Michal Červeň. Tretí už mali domáci jasne v rukách. Po treťom bloku Ľuboša Macka v krátkom slede bolo 11:6 a neskôr upravil Michal Hudák na 17:10. Prešov záver bez problémov zvládol a ujal sa v sérii vedenia 1:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Výsledok vyzerá zdanlivo hladko, ale bol to mimoriadne náročný zápas. Narazili sme v semifinále na veľmi zdatného súpera, ktorý ukázal svoju silu hneď v prvom sete, kde neustále viedol až do stavu 22:20. My sme nepremenili niekoľko črtajúcich sa protiútokových príležitostí,  preto si SNV udržiavala tesné vedenie, ale zvládli sme koncovku, keď sme premenili druhý setball. Druhý set opäť veľmi vyrovnaný priebeh. Problémy nám robil najmä Mlynarčík, ktorého sme nedokázali ubrániť. Tak ako v prvom sete aj v druhom ukázal náš kapitán, že je rozdielovým hráčom a pri jeho podaniach sme súperovi bodovo odskakovali. Opäť tesná koncovka v náš prospech. V treťom  sete sme už herne dominovali, keď prišlo niekoľko úspešných blokov z našej strany a vývoj setu sme si ukontrolovali. Séria sa len otvorila. Očakávam ďalšie náročné stretnutia na ktoré sa musíme opäť zodpovedne pripraviť.“

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu: „Prešov bol jednoznačne lepší, preto vyhral.“