POZOR ZMENA! Na sezónu 2017/2018 meníme halu, nie ambície

Nová sezóna prešovských volejbalistov sa začína už čoskoro a s ňou súvisí jedna výrazná zmena. Všetky domáce zápasy klubu VK MIRAD PU Prešov sa budú v sezóne 2017/2018 odohrávať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 22 na sídlisku Sekčov. Budovu haly Prešovskej univerzity (PU) na Športovej ulici (za Mestskou halou), v ktorej mal klub doteraz svoje zázemie, čaká v najbližších mesiacoch rozsiahla rekonštrukcia.

Účelové zariadenie Športovej haly PU sa začne renovovať už v nasledujúcich mesiacoch a v prvej fáze ho čaká oprava strechy. Myslieť sa bude najmä na znížene energetickej náročnosti objektu. Návrh projektu rieši aj osadenie nových osvetľovacích telies v celej budove. „Vysúťažená cena rekonštrukcie predstavuje výšku takmer 840-tis. eur, pričom ide o finančné zdroje zo štrukturálnych fondov s 5%  podielom univerzity,“ ozrejmil Peter Adamišin, prorektor pre rozvoj, informatizáciu a hodnotenie kvality PU.

Účelové zariadenie Športovej haly Prešovskej univerzity v Prešove, ktoré čaká rekonštrukcia

Zmena sa týka všetkých. Hráči na novom pôsobisku v športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej trénujú už od začiatku augusta a v štádiu sťahovania je aj technické vybavenie pre zápasy a zázemie šatne. Termín ukončenia rekonštrukcie zatiaľ nie je známy. „Priestory športovej haly PU nám budú chýbať. Boli sme na ne zvyknutí, ale tešíme sa z iniciatívy univerzity, ktorá dbá na modernizáciu svojich objektov. S riaditeľom Spojenej školy sme sa dohodli na ročnej spolupráci,“ vysvetlil generálny manažér Ing. Marián Palenčar.  Novému ihrisku nechýba tribúna a vedenie klubu spolu s trénerom a hráčmi dúfajú, že verných fanúšikov zmena neodradí. „Fanklubu prešovského volejbalu dôverujeme, a veríme, že nám perfektnú atmosféru pripravia kdekoľvek budeme hrať,“ doplnil. 

Športová hala Spojenej školy Ľ. Podjavorínskej 22, Prešov-Sekčov, dočasné zázemie klubu VK MIRAD PU Prešov

Sezóna sa pre mužov začína 23.septembra zápasom v Starej Ľubovni. Prvý domáci zápas na palubovke športovej haly Spojenej školy Ľ. Pojavorinskej sa bude konať 4. októbra so začiatkom o 17:00 hod. Na východniarske derby pricestuje tím VK KDS Šport Košice.

Športová hala je vzdialená len 3 minúty pešej chôdze od zastávky Mestskej hromadnej dopravy Pavla Horova – na trase jazdia autobusy a trolejbusy liniek číslo 4, 8, 10, 19, 33, 35, 37, 38).

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #miradarmy #vkmiradpuprešov #volejbalvpresove