VIDEO: Povinné 3 body zostali doma

V rámci 5. kola Edymax extraligy mužov preverilo prešovských volejbalistov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórií do 20 rokov. Hráči VK MIRAD PU Prešov si na domácej palubovke poradili s mladíkmi hladko 3:0 (21,16,19). Prešovský nahrávač Boris Velička, ako reprezentant, nastúpil proti svojím klubovým spoluhráčom. Premiéru v najvyššej súťaži si odkrútil 20-ročný smečiar domácich, Kristián Cigán. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba. Tréner Erik Digaňa dal šancu mladým hráčom z lavičky.

Juniori v prvom sete boli na dostrel do stavu 17:19, koncovka patrila domácim, rovnako ako druhé dejstvo. V treťom sete Prešovčania viedli už 21:8, ale v závere poľavili a mladíci skresali konečné manko na šesť bodov (25:19). Najviac bodov – zhodne po jedenásť – si pripísali na konto poľský univerzál Mateusz Śnieżek a dvojica z tímu U20 Michal TrubačAdrián Vančo.

Prešov: Faron 2, Šniežek 11, Hudák 4, Mikovčík 4, Jurko 2, M. Sopko st. 6, liberá T. Lampart a Brilla (Ščerba 8, Cigán 0, Šiket 3, Oleárnik 0, Margicin 3). Tréner: E. Digaňa.
RD SVK 2001: R. Vitko 0, Trubač 11, Billich 1, V. Rzyman 1, Sánta 2, Marjov 4, liberá Pati-Nagy a Ružbaský (Vančo 11, Velička 0, Kilian 4, Šellong 4, Štepánek 0). Tréner: P. Kalný.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V prvom rade som rád, že takýto projekt reprezentantov funguje. Pre nich je to obrovská príležitosť zbierať skúsenosti, keď môžu nastúpiť proti svojím extraligovým vzorom. Potrebujú sa pripraviť a čaká ich ešte tvrdá robota na kvalifikácií, kde sa budú stretávať s podobnými hráčmi. Musia sa naučiť ísť do hry bez rešpektu. Je super, že sme takýto zápas mohli absolvovať. K našej dnešnej hre. Máme stále na čom pracovať. Máme dobre pasáže a potom prídu zlé a tie zlé trvajú príliš dlho. Toto musíme odstrániť, ak chceme byť úspešní.“

Peter Kalný, tréner Reprezentačného družstva U20: „Hrali sme dobre. V prvom sete to bolo tak na hranici našich možností. Samozrejme, potom hlavne servisom sa vytvoril ten bodový rozdiel v družstvách. Paradoxne sme najhoršie prihrávali plachtené podanie. Sopko nám dal zopár es, ale to sme ešte ako-tak ustáli, ale potom sme krvácali na plachte po lajne. Som rád, že keď to bolo ozaj zle, tak sme zdvihli hlavu a ten stav jemne skorigovali. V takomto stave dnes to družstvo momentálne je. Máme to ťažké, lebo majú rešpekt zo servisu, majú rešpekt z toho, aby sme to zvládli, aby sme sa vyhrali.“

Michal Ščerba, smečiar VK MIRAD PU Prešov: „V každom prípade povinné 3 body sú doma. Zápas nám ukázal na čom musíme pracovať. Myslím si, že sme boli lepším družstvom na servise aj na prihrávke a to rozhodlo.“

MVP: Michal Ščerba (Prešov)
Počet divákov:  142 divákov
Rozhodovali: Miloslav Smolko, Igor Porvazník

NAPÍSALI O NÁS:
http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_druhe-vitazstvo-presova-v-sezo

https://pis.sk/clanok/18337/presovski_volejbalisti_si_pripisuju_povinne_3_body.html

https://presov.korzar.sme.sk/c/22239360/presovski-volejbalisti-si-pripisali-povinne-body.html

https://presov.dnes24.sk/tri-body-ostali-doma-presovski-volejbalisti-mladikov-z-reprezentacie-zdolali-hladko-344079

FOTO: Andrej Schlank a Alžbeta Škvarková

ZAČÍNAJÚ SÚBOJE O SLOVENSKÝ POHÁR
Pravidelný program extraligy preruší už o týždeň nový formát súťaže o Slovenský pohár vo volejbale mužov. Losovanie, ktoré v júli prebehlo na centrále SVF nám do prvých zápasov priradilo družstvo TJ Spartak Myjava. Prvý zápas sa odohrá na našej palubovke VO ŠTVRTOK (24.10.2019) o 19:00 hod. Srdečne pozývame fandiť. Odvety sú na programe 27.11.2019.

Program 1. kola zápasov o Slovenský pohár:
VKP SPU Nitra – VK Spartak UJS Komárno
VK MIRAD PU Prešov – TJ Spartak Myjava
COP Trenčín – TJ Slávia Svidník
VK KDS ŠPORT Košice – VK OSMOS Prievidza

PROGRAM EXTRALIGY
Nasledujúce zápasy v rámci 6. a 7. kola Edymax extraligy odohráme na palubovkách súperov. V sobotu (26.10.2019) o 19:00 hod. cestujeme za obhajcom titulu VK OSMOS Prievidza. O týždeň v sobotu (2.11.2019) o 16:00 hod. si zmeriame sily s tímom mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín. Fandiť z pohodlia domova, alebo kdekoľvek na mobilnom zariadení môžete online prostredníctvom webu www.tvcom.cz alebo aplikácie TVCOM. Na domácom ihrisku sa vidíme až v SOBOTU (9.11.2019) so začiatkom o 17:00 hod. O body zabojujeme proti východniarskemu rivalovi TJ Slávia Svidník. Srdečne pozývame fandiť!

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy